Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Aktualności

Kongres Regionów w Świdnicy

Data publikacji: 29.05.2012

Od dziś przez kolejne dwa dni trwa Kongres Regionów w Świdnicy (kongresregionow.pl).

Narodowe Centrum Kultury biorąc udział w panelu: Kultura i rozwój regionów, zaprezentuje Platformę Kultury i Mapę Kultury jako narzędzia do promocji regionu poprzez kulturę. Panel zorganizowany i moderowany przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej (FRDL) odbędzie się 31 maja w godzinach 12:35.

Zapraszamy również do udziału w panelu Narodowego Centrum Kultury pt. Miękka siła. Kultura jako czynnik rozwoju regionalnego i lokalnego -  Czas prostych recept na rozwój dobiegł końca. Ciągle trzeba inwestować w infrastrukturę. Cóż jednak po najwspanialszych obiektach i instalacjach, jeśli zabraknie środków na ich utrzymanie? Skuteczna regionalna i lokalna polityka rozwojowa jest dziś niemożliwa bez nowoczesnej polityki kulturalnej. Czyli jakiej? Na te pytania odpowiedzą goście panelu organizowanego przez Narodowe Centrum Kultury.

Panel "Miękka siła. Kultura jako czynnik rozwoju regionalnego i lokalnego" odbędzie się 31 maja w godzinach 10:55-12:10 w budynku Sudeckiej Izby Przemysłowo-Handlowej w Świdnicy. W dyskusji wezmą udział prof. Jerzy Hausner, Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski, Krzysztof Dudek, Dyrektor Narodowego Centrum Kultury oraz prof. Marek Szczepański, socjolog z Uniwersytetu Śląskiego. Moderatorem spotkania będzie Edwin Bendyk, publicysta tygodnika „Polityka” oraz kurator projektu „Kultura i rozwój” realizowanego we współpracy z Narodowym Centrum Kultury oraz Ośrodkiem Badań nad Przyszłością w Collegium Civitas.

 

 

Podziel się:  

Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Szukaj