Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Aktualności

Konkurs " Zostań NajCiekaw(sz)ym i Najbardziej Aktywnym"

Data publikacji: 19.09.2012

Konkurs dla ludzi Ciekawych kultury! Dopisz ludzi, miejsca, klimaty poznane w czasie wakacyjnych podróży po Polsce i powalcz o nagrody ufundowane przez Narodowe Centrum Kultury.

Dla niektórych wakacje trwają dwa miesiące, dla pilnych studentów nawet trzy, a jeszcze inni „wakacyjne” podróże robią sobie co weekend. W każdym z tych przypadków czas wolny od pracy i zajęć warto przeznaczyć na podróżowanie po Polsce i okrywanie Ciekawych kulturowo miejsc, by w nich poznawać ludzi i klimaty wpływające na lokalną unikalność.
Dla wszystkich ludzi Ciekawych, którzy chcą się podzielić informacjami o kulturze, szczególnie w jej regionalnych, lokalnych przejawach organizujemy Konkurs na Wpis.


Czekamy na wpisy opisujące ludzi, miejsca, klimaty, czyli zabytki, miejsca upowszechniania kultury (galerie, muzea), miejsca pamięci (cmentarze, pomniki), ale też ośrodki kultury współczesnej , portretujące ludzi, którzy tworzą, przetwarzają, upowszechniają kulturę – dawną, ludową, popkulturę oraz przybliżające klimaty – zwyczaje, tradycje, legendy miejskie.
Na wpisy czekamy do 1 października.

Redakcja ogłosi zwycięzców w dwóch kategoriach - dla NajCiekaw(sz)ego użytkownika, który doda najciekawszy stylistycznie i merytorycznie wpis, oraz dla Najbardziej Aktywnego użytkownika, czyli osoby która doda największą ilość poprawnych wpisów.


Nagrodami będą pakiety Narodowego Centrum Kultury – książki, torby, wydawnictwa (więcej w regulaminie i na zdjęciu).

 

Regulamin konkursu „Zostań NajCiekaw(sz)ym”.
Organizatorem konkursu jest Narodowe Centrum Kultury, z siedzibą w Warszawie, na ul. Płockiej 13, właściciel portalu mapakultury.pl.
1. W konkursie mogą wziąć udział zarejestrowani użytkownicy portalu mapakultury.pl. Przystąpienie do konkursu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu konkursu i zasad portalu.
2. Konkurs trwa od 17.09 do 01.10 (ostatni wpis zostanie przyjęty o godz.15.00, 01 października).
3. Konkurs polega na umieszczaniu wpisów na temat kultury w kategoriach:
ludzie, miejsca, klimaty. Wpisy muszą spełniać warunki:
a. zawierać autorskie teksty, mogące bazować na źródłach i cytatach, które należy podać w bibliografii,
b. zawierać min. 1800 znaków (ze spacjami),
c. muszą być opatrzone zdjęciem, publikowanym bez naruszenia praw autorskich (zamieszczanie zdjęć na licencji CC wymaga podania źródła i autora),
d. muszą być opatrzone dopiskiem „Konkurs” na końcu tekstu.
4. Redakcja wyłoni spośród uczestników i nagrodzi Najbardziej Aktywnego użytkownika – osobę, która doda największą liczbę poprawnych wpisów, oraz Autora NajCiekaw(sz)ego Wpisu – ocenianego pod względem merytorycznym i stylistycznym. Dopuszcza się sytuację, w której jedna osoba zostanie nagrodzona w obu kategoriach. Ogłoszenie konkursu nastąpi 02 października na portalu mapakultury.pl.
5. Nagrodami są pakiety:
a. dla Najbardziej Aktywnego użytkownika: książka "Fausteria" Wojciecha Szyda, publikacja "Zbigniew Dłubak. Stadion 55", numer kwartalnika "Kultura współczesna", płyta CD ArtBox UA/PL, torba wyprodukowana z okazji 120 rocznicy urodzin Bruno Schulza i notes Narodowego Centrum Kultury.
b. dla autora NajCiekaw(sz)ego wpisu: książka "Ogień" Łukasza Orbitowskiego, publikacja "Zbigniew Dłubak. Stadion 55", numer kwartalnika "Kultura współczesna", płyta CD ArtBox UA/PL, torba wyprodukowana z okazji 120 rocznicy urodzin Bruno Schulza i notes Narodowego Centrum Kultury.
6. Zwycięzca jest zobowiązany do podania organizatorowi danych personalnych, niezbędnych do odbioru nagrody. Przystąpienie do konkursu jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 roku o Ochronie Danych Osobowych; tekst jednolity: Dz. U. z 2002r. Nr 101, poz. 926 ze zm.
7. Organizator zastrzega sobie prawo do zawieszenia, odwołania lub przerwania konkursu w razie gdyby taka konieczność spowodowana została awarią techniczną portalu mapa kultury.pl

 

Podziel się:  

Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Szukaj