Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Aktualności

28. Warszawski Festiwal Filmowy

Data publikacji: 05.10.2012

Warszawski Festiwal Filmowy ma za sobą dwadzieścia sześć lat historii. Przeszliśmy długą drogę – od skromnej, ale ambitnej imprezy studenckiej, do festiwalu filmowego z prawdziwego zdarzenia, z premierowym programem.

Tegoroczny festiwal otworzy "Imagine" - nowy film twórcy "Sztuczek", Andrzeja Jakimowskiego. To historia Iana, nowego instruktora w znanej lizbońskiej klinice chorób wzroku, zaczyna uczyć orientacji w przestrzeni międzynarodową grupę niewidomych pacjentów. Według niego kluczem do poruszania się i prowadzenia spełnionego życia są umysł i wyobraźnia, a nie percepcja zmysłowa. Jego metody, choć skuteczne, okazują się zbyt dużym wyzwaniem. Film bierze udział w konkursie międzynarodowym.

Na zamknięcie będzie można zobaczyć przewrotną komedię romantyczną "Czwórca święta". Dwaj elektrycy Ondra i Vitek, otrzymują pracę na jednej z karaibskich wysp, gdzie huragan zniszczył linie wysokiego napięcia. Są przyjaciółmi i sąsiadami. Zarówno oni, jak i ich rodziny żyją w całkowitej harmonii. Ich żony lubią się, a nastoletni synowie Ondry chodzą z córkami Vitka. Krótko mówiąc, żyją w nieustającej idylli, na której cieniem kładzie się jedna, jedyna rzecz - nudne życie seksualne. Tak więc, gdy przeznaczenie rzuca im rękawicę w postaci propozycji pracy za granicą, mężczyźni podejmują wyzwanie i zabierają na Karaiby swoje żony. I to właśnie w owym egzotycznym raju wymyślają plan, który na zawsze odmieni ich życie seksualne. Reżyser filmu, Jan Hrebejk, będzie gościem festiwalu.

Festiwal potrwa od 12 do 21 października

Podziel się:  

Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Szukaj