Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Aktualności

Se-Ma-For Film Festival i otwarcie Se-ma-for Muzeum Animacji już w tym tygodniu

Data publikacji: 09.10.2012

Już 10.10.2012 rozpoczyna się 3. Se-Ma-For Film Festival w Łodzi, a dzień później swoje podwoje otwiera Se-ma-for Muzeum Animacji.

Pod honorowym patronatem Narodowego Centrum Kultury i Mapy Kultury.


Mimo, że oficjalne otwarcie Festiwalu planowane jest dopiero na 19:30, wydarzenia toczą się od rana. Jego rozpoczęcie zbiegnie się z odsłonięciem – Plastusia, kolejnego pomnika Szlaku Łódzkich Bajek. O godzinie 13:00 w łódzkiej Szkole Filmowej odbędzie się spotkanie ze Stanislavem Sokolovem, które zainauguruje cały cykl spotkań z reżyserami animacji. Sokolov - profesor najstarszej rosyjskiej szkoły filmowej, Państwowego Instytutu Kinematografii w Moskwie (VGIK), jest m.in. laureatem nagrody Emmy. Spotkania w kolejnych dniach poprowadzą Irina Kodiukowa z Białorusi i Jurate Leikaite z Litwy.


W samo południe w Meblotelce Yellow w OFF Piotrkowska rozpoczną się bezpłatne warsztaty piksilacji
z Multimedia Polska, w których będzie można wziąć udział codziennie w godzinach 12:00-20:00. W OFF Piotrkowska na widzów czeka również wystawa szkiców braci Minkiewiczów.


Projekcje w Silver Screenie rozpoczną się już o godzinie 15:00, a o 17:30 odbędzie się finał konkursu
na najlepszą animację poklatkową ilustrującą atrakcje województwa łódzkiego – Zaanimuj Łódzkie. Konkurs trwał miesiąc i nadesłano na niego ponad 20 amatorskich animacji. Nagrodą główną będzie możliwość wykonania profesjonalnej animacji w studiu Se-ma-for.
Pierwszy wieczór Festiwalu to też wieczór premier – na Gali Rozpoczęcia pokazany zostanie premierowy odcinek nowej, dziecięcej produkcji studia „Zajączek Parauszek”. Po gali odbędzie się polska premiera długiego metrażu – koprodukcji Urugwaj – Argentyna – Chile „Selirk, prawdziwy Robinson Crusoe”. Codzienne festiwalowe after party w kubie DOM poprowadzi w środę Wiktor Skok.
Kolejne dni to niemal 300 projekcji (+poranki dla dzieci) z prawie 30 krajów, ale i otwarcie Se-Ma-For Muzeum Animacji. W czwartek o godzinie 18:00 nastąpi uroczyste przecięcie wstęgi i wystawa…ożyje na jeden wieczór. Warto wtedy być w Muzeum, choć i kolejne dni prezentują się interesująco. Sobota to spotkanie z legendami polskiej animacji – Witoldem Gierszem (o godzinie 12:00) i Zbigniewem Rybczyńskim (15:00). Niedziela będzie z kolei dniem dla rodzin. Całodzienne warsztaty i projekcje urozmaici dziecięce spotkanie „Kto za bajką stoi” – z elementami dubbingu. Na spotkanie obowiązują zapisy pod numerem telefonu (42) 682-26-01 lub 502-496-350.


Więcej na www.se-ma-for.com oraz www.facebook.com/semafor.film.festival i www.facebook.com/semafor.muzeum.animacji


Program Dni Otwartych Se-ma-for Muzeum Animacji „Muzeum w Akcji!”

11.10.2012, godz. 18:00 – Przecięcie wstęgi, prezentacja nowej ekspozycji z niespodziankami
12.10.2012 – Akcja „Muzeum uczy” – prezentacja dla szkół
13.10.2012 - „Dzień Mistrzów”
10:00 – 17:00 – zwiedzanie i projekcje w kinie Se-ma-for
12:00 – „Malarz ekranu” – spotkanie z Witoldem Gierszem, Joanną Giersz i Jerzym Armatą
15:00 – „Tango z Animacją” - spotkanie ze Zbigniewem Rybczyńskim i młodymi animatorami
14.10.2012 – Akcja „Muzeum Dzieciom”
10:00 – 16:00 – zwiedzanie i projekcje dla dzieci w kinie Se-ma-for
od 10:00 – artystyczne warsztaty plastyczne
14:00 – „Kto za bajką stoi” – warsztaty z elementami dubbingu

Se-Ma-For Film Festival został dofinansowany ze środków Urzędu Miasta Łodzi, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Projekt Animacja po sąsiedzku został dofinansowany ze środków Funduszu Wyszehradzkiego.
Se-Ma-For Film Festival objęty jest honorowym patronatem Ambasady Republiki Czeskiej, Ambasady Republiki Litewskiej, Narodowego Centrum Kultury, Wojewody Łódzkiego, Marszałka Województwa Łódzkiego, Prezydenta Miasta Łodzi, Uniwersytetu Łodzkiego, Politechniki Łódzkiej oraz Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

 

Podziel się:  

Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Szukaj