Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Aktualności

Mapa Kultury na Żywo w TVP Łódź. W piątek o 17:00

Data publikacji: 25.10.2012

W najbliższy piątek, 26 października gorąco, mimo jesiennej aury, zaprosimy do Łodzi. Zobaczcie nas w programie "Twoje popołudnie z Telewizją Łódź".


Szykują się tu dwa, duże, międzynarodowe wydarzenia - Międzynarodowy Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit”12 i Fashion Philosophy Fashion Week Poland.


Dla tych, którzy wolą bardziej kameralne miejsca mamy zaproszenie do Parku Kulturowego „Miasto Tkaczy " w Zgierzu. „Miasto Tkaczy” to zespół odrestaurowanych drewnianych budynków z początku XIX wieku, gdzie oprócz obcowania z unikalną architekturą , można skorzystać z wielu unikatowych usług kulturalnych, np. obejrzeć kolekcje ponad tysiąca lalek dziecięcych , oraz wcielić się w rolę tkacza przy oryginalnym prawie 200 letnim krośnie i odwiedzić Centrum Konserwacji drewna.


Całości dopełni spotkanie z zespołem Lilaveneda. Lilaveneda to zmysłowe połączenie Etno, folku i elektroniki. Tworzą go– reżyserka , scenarzystka i fotograf- Balbina Bruszewska , muzycy znani z Pornohagen i Już nie żyjesz – Paweł Strzelec i Mariusz Wątroba , klawiszowiec 19 Wiosen- Grzegorz Fajngold oraz muzyk Tomasz Czapliński . Klip zatytułowany „Stara baśń „ – został nagrodzony na Yach Film 2012 w kategorii najlepszy debiut.
Posłuchajcie już teraz.

Całość poprowadzi nieoceniona Martyna Sztaba, która trzyma rękę na kulturalnym pulsie Łodzi.

Podziel się:  

Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Szukaj