Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Aktualności

Odkryj Szlak Piastów - nowe wydanie przewodnika

Data publikacji: 15.03.2016

Fascynują nas mitologia i historia Wikingów, popularyzowane w komiksach, serialach i powieściach. Czy Piastowie, pierwsza historyczna dynastia panująca w Polsce, mogą nam równie zaimponować? Czy losy pierwszych władców, podległych im plemion, przemian kulturowych początku chrześcijaństwa mogą stać się równie popularne?

Wycieczka wielkopolskim Szlakiem Piastów może być początkiem inspirującej przygody.

Odnowiony niedawno Szlak Piastowski jest z pewnością jedną z największych atrakcji turystycznych w Wielkopolsce, jak i w skali całego kraju. Poprzez Poznań, Gniezno, Trzemeszno i Kruszwicę prowadzi po najstarszych i najważniejszych zabytkach i obiektach dotyczących najwcześniejszej naszej historii. Region centralnej i północnej Wielkopolski to przecież kolebka naszej ojczyzny. Dzięki "Szlakowi Piastowskiego" poznajemy katedry w Poznaniu i Gnieźnie, ważny system obronno-pałacowy na wyspie lednickiej, najstarsze zabytki Kruszwicy, Mogilna i Strzelna. Nie może zabraknąć tu prehistorycznego Biskupina i wielkiego grodu w Gieczu.
 
W przewodniku podano najważniejsze informacje krajoznawcze o miejscowościach i obiektach położonych na szlaku. Wspomniano też o ciekawych miejscach wartych obejrzenia znajdujących się obok trasy zasadniczej. Szereg praktycznych informacji dotyczących bazy noclegowej, restauracji i możliwości komunikacyjnych są ułatwieniem dla turysty i autorskim wyborem miejsc godnych polecenia. Warto zaznaczyć, że autor jest uznanym znawcą tematyki historyczno-krajoznawczej Wielkopolski, a książka jest już 5 wydaniem tego popularnego i cenionego przewodnika.
 
 

Wydawnictwo Poznańskie.

Podziel się:  

Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Szukaj