Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Aktualności

Palcem po Mapie

Autor wpisu: Mapa Kultury
Data publikacji: 14.02.2011

Dni pomału robią się coraz dłuższe, choć nadal mróz za oknem. Chyba jeszcze nie pora na podróże. A może? Na te palcem po Mapie zawsze jest dobry czas. Po Mapie Kultury oczywiście.

Na początek zapraszamy prawie nad samo morze, do Trzebiatowa, do pałacu nad Młynówką. Na wystawie dawnych pocztówek można tu obejrzeć „świat w zupełnie starym stylu”, a także poznać kanon średniowiecznej mody obowiązujący na Pomorzu. W drodze na południe wpadnijcie na zakupy do Warszawy, ale wcale nie do jednego z centrów handlowych, a na bazar na Moczydle. Tam to się dzieje! I czego tam się nie kupi?! W górach warto odkryć tajemnice kościoła w Lachowicach – prawdziwej perełki architektury drewnianej – i przespacerować się po Sarnowie. A na koniec, już przy ciepłej herbacie, poczytajcie o losach Marii Bartusówny, pisarki, która by tworzyć, postawiła wszystko na jedną kartę.

Podziel się:  

Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Szukaj