Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Aktualności

Mapa pełna projektów uczniowskich

Autor wpisu: Mapa Kultury
Data publikacji: 25.02.2011

Na naszym portalu znajdziecie coraz więcej wpisów przygotowanych na podstawie projektów uczniowskich z różnych szkół z całej Polski. Dziękujemy! To dzięki Wam Mapa się rozrasta i pokazuje zapomniane zakątki oraz nieznane postaci. Poczytajcie, co odkryli uczniowie biorący udział w programach Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Uczniowie Gimnazjum nr 1 w Jarocinie zbadali, jak wizyta w Wilkowyi zainspirowała Jarosława Iwaszkiewicza do napisania Młyna nad Lutynią.
 
Chcecie poznać Zalipie – wieś słynącą z domów i wnętrz mieszkalnych malowanych w oryginalne motywy kwiatowe? Zajrzyjcie do wpisu uczniów z Zespołu Szkół dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Tarnowie.
 
Uczniowie Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Łosicach zadbali o lapidarium w swoim mieście, a przy okazji zainteresowali się losami dawnego cmentarza żydowskiego.
 
Wiecie, skąd wywodziła się nazwa grupy literackiej „Czartak”? Możecie to sprawdzić we wpisie uczniów Gimnazjum w Mucharzu.
 
Członkowie szkolnego koła historycznego z Gimnazjum przy Zespole Szkół w Chorzelowie w ramach projektu „Burzymy mury i budujemy mosty” postanowili poznać wielokulturową przeszłość Mielca i zaopiekowali się żydowską nekropolią w tym mieście.
 
Znacie Borchardta? Kapitana Karola Olgierda Borchardta. Uczniowie Gimnazjum nr 8 wchodzącego w skład Zespołu Szkół nr 7 w Gdyni prześledzili jego losy.
 
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 z Będzina zadbali o kościół św. Doroty. I wyszło im to naprawdę świetnie!
 
Uczniowie z Gimnazjum nr 3 w Cieszynie „odkopali” Gustawa Morcinka – pisarza, którego życie nierozerwalnie wiązało się ze Śląskiem Cieszyńskim.

Podziel się:  

Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Szukaj