Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Aktualności

Podziemia nagrodzone

Autor wpisu: Mapa Kultury
Data publikacji: 15.04.2011

Otwarcie Podziemi Rynku Głównego w Krakowie wygrało w plebiscycie Muzeum Historii Polski i portalu www.historia.org.pl na Wydarzenie Historyczne Roku.

Wśród finalistów znalazła się również Mapa Kultury, o czym już z dumą informowaliśmy.
 
Ceremonia wręczenia nagród odbyła się 14 kwietnia właśnie w podziemiach krakowskiego Rynku Głównego.
 
„Pomysł na ten plebiscyt powstał trzy lata temu w naszej redakcji. Chcieliśmy nagrodzić twórców, autorów i inicjatorów przedsięwzięć historycznych w Polsce. To pierwszy tego typu plebiscyt w naszym kraju” – powiedział Wojciech Duch, redaktor naczelny portalu www.historia.org.pl, otwierając uroczystość.
 
Robert Kostro, dyrektor Muzeum Historii Polski, mówił:
 
„Celem naszego plebiscytu jest pokazanie, ile fantastycznych i świetnych projektów historycznych realizuje się co roku w naszym kraju. Inny cel to promowanie tych inicjatyw, które są najciekawsze i najbardziej atrakcyjne dla publiczności. O zwycięstwie decydują tutaj sami internauci, co pozwala mobilizować się społecznościom lokalnym na rzecz swoich projektów”.
 
Główną nagrodę z rąk organizatorów odebrał prezydent Krakowa profesor Jacek Majchrowski. Podkreślił on wyjątkowy charakter Podziemi, w których „najstarsza historia miasta łączy się z najnowocześniejszą techniką”. Przyznał także, że wyróżnienie to ma dla niego wyjątkową wartość, ponieważ zostało przyznane nie przez ekspertów i specjalistów, lecz przez internautów.
 
W Galerii możecie obejrzeć filmy i zdjęcia z ceremonii wręczenia nagród.

Podziel się:  

Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Szukaj