Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Aktualności

Kulturalna majówka

Autor wpisu: Mapa Kultury
Data publikacji: 29.04.2011

Wiosenne weekendy (zwłaszcza te długie) to świetna okazja, by rozejrzeć się po okolicy. Oczywiście w poszukiwaniu kultury. Niekoniecznie tej wysokiej czy bardzo odległej, czasem kulturalne ciekawostki kryją się tuż za rogiem. Zobaczcie, co odkryli nasi użytkownicy, a potem sami sprawdźcie, co działo się kiedyś w waszym regionie. I koniecznie nam o tym napiszcie.

Przeczytajcie opowieść o domku Napoleona w Białymstoku. Pewnie myślicie, że był tam kiedyś Napoleon. Ha! Nic bardziej mylnego…
 
Jak tworzyć sztukę w wielkim mieście i zaangażować do tego społeczność lokalną, choćby sąsiadów z bloku z wielkiej płyty, dowiecie się, czytając sylwetkę Pawła Althamera.
 
Pospacerujcie po Sandomierzu śladami Jarosława Iwaszkiewicza. Jak się okazuje, pisał on o swoich podróżach nie tylko do Włoch…
 
Zapoznajcie się też z historią rodziny z podlaskich Ignatek. Autorkę do zbadania jej losów zainspirował tajemniczy pagórek i niewielki cmentarzyk złożony z anonimowych grobów.
 
Słyszeliście kiedyś o koronkach z Koniakowa? Pewnie tak, bo kto o nich nie słyszał. A o Marii Gwarek – koronczarce, która tak rozsławiła te wyroby? Jeśli nie, to koniecznie przeczytajcie o niej na naszym portalu.

Podziel się:  

Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Szukaj