Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Aktualności

Z biblioteki prosto na Mapę

Autor wpisu: Mapa Kultury
Data publikacji: 06.05.2011

Mapa Kultury wzbogaca się o kolejne wpisy dzięki bibliotekarzom biorącym udział w programie Kulturalnie i obywatelsko w bibliotece, realizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Zobaczcie, co ciekawego udało im się odkryć. Przedstawiamy kilka wpisów, które przygotowali pracownicy różnych bibliotek.

Chcecie pojeździć „taksówką pełną poezji”? Wybierzcie się do Pasymia. W Miejskiej Bibliotece Publicznej trwa tam projekt poświęcony twórczości poety i malarza Tadeusza Bali.
 
Zajrzycie do Jeziorzan nad Wieprzem, by odszukać tam ślady Leona Wyczółkowskiego, który pochodził z pobliskiego Ostrowa. Jego historię przypomniała młodzież wspomagana przez pracowników Gminnej Biblioteki Publicznej w Jeziorzanach.
 
Wiecie, że w Mońkach od 1976 roku obchodzi się Święto Ziemniaka? Brzmi pysznie! Doskonale wiedzą o tym uczennice Zespołu Szkół w Mońkach i pracownice tamtejszej biblioteki.
 
Czytaliście kiedyś wiersze Teofila Ruczyńskiego, poety pochodzącego z ziemi lubawskiej? Pamięć o nim przywraca projekt realizowany w Gminnej Bibliotece Publicznej w Nowym Mieście Lubawskim.
 
Dzięki wpisowi przygotowanemu przez pracowników Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Jarocin możecie poznać losy Stanisława Taczaka, przywódcy powstania wielkopolskiego.
 
Pospacerujcie też po Łasku-Kolumnie w poszukiwaniu miejsc związanych z Rafałem Orlewskim, tak jak zrobiła to młodzież do spółki z pracownikami Biblioteki Publicznej im. Jana Łaskiego Młodszego w Łasku.
 
Program Rozwoju Bibliotek to ogólnopolskie przedsięwzięcie, którego celem jest wzmocnienie potencjału bibliotek publicznych znajdujących się na wsiach i w małych miastach. Jego część stanowi Kulturalnie i obywatelsko w bibliotece.
 
Jak widać w bibliotekach biorących udział w programie prowadzonym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej praca wre. Bibliotekarzom udało się zaangażować lokalnych sojuszników: szkoły, organizacje pozarządowe, urzędników samorządowych, a owocem ich pracy są bardzo ciekawe projekty.
 

Podziel się:  

Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Szukaj