Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

VII Ogólnopolski Festiwal Kapel Podwórkowych - Piotrków 2011

Data wydarzenia: 21-22.5.2011

W czasie trwania Festiwalu Piotrków Trybunalski staje się "Stolicą folkloru miejskiego". Jest to najbardziej prestiżowa impreza o tej tematyce i przegląd sztuki kapel podwórkowych z całego kraju, które działają w instytucjach kultury.

Głównym celem Festiwalu jest propagowanie folkloru miejskiego przejawiającego się m.in. w tradycyjnym ulicznym i podwórkowym muzykowaniu. Festiwal pozwala również na konfrontację dokonań artystycznych kapel, wymianę doświadczeń i pomysłów podnoszących atrakcyjność i widowiskowość ulicznych, podwórkowych i jarmarcznychspektakli. Jest próbą dokonania swoistej symbiozy współczesności z tradycją folkloru miejskiego.Piotrkowskie podwórka potrafią zachwycić i wiążą się z niejedną anegdotą. Mają swoich bardów, czyli Piotrkowską Kapelę FAKIRY. Kapela nie tylko "opiewa" swój region, lecz także chętnie sięga po klasyczny repertuar dwudziestolecia międzywojennego. Jednak cechą charakterystyczną Kapeli jest to, iż jej członkowie tworzą sami swój repertuar, który wyróżnia ten zespół spośród innych działających w kraju. W trakcie trwania Festiwalu Kapela FAKIRY będzie obchodzić Jubileusz 35-lecia swojego powstania.

Miejsce imprezy: Piotrków Trybunalski, Amfiteatr Miejski

Data publikacji: 14.03.2011

Źródło: NCK

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Miejsce wydarzenia


województwo: łódzkie, powiat: piotrkowski
Piotrków Trybunalski, Działkowa 6/21

Organizatorzy

Stowarzyszenie Folkloru Miejskiego AGRAFA
fakiry@op.pl, +48505847612
Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter