Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

Festiwal Filmowy i Artystyczny Lato Filmów

Data wydarzenia: 1-7.4.2011

Festiwal Filmowy i Artystyczny „Lato Filmów” to wydarzenie poświęcone jednemu z najważniejszych, lecz często pomijanych elementów sztuki filmowej – scenariuszowi. Festiwal promuje najnowsze produkcje polskiej i światowej kinematografii, które wyróżniają się poprzez dobrze napisany i błyskotliwy skrypt.

17. edycja Festiwalu Filmowego i Artystycznego „Lato Filmów” odbędzie się w dniach 1-7 kwietnia 2011 roku w Warszawie. W kolejnych tygodniach impreza jako „Lato Filmów w drodze” zawita do wybranych miast i kin należących do Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych.

Filmem, który uroczyście zainauguruje otwarcie festiwalu jest tegoroczny zdobywca Złotego Globu w kategorii Najlepszy Film Zagraniczny oraz kandydat do statuetki Oscara – „W lepszym świecie” duńskiej reżyser Susanne Bier („Bracia”, „Tuż po weselu”). Pokaz festiwalowy będzie jednocześnie pierwszym pokazem filmu w Polsce!

Na program tegorocznej 17. edycji „Lata Filmów” złożą się dwa konkursy:

•    Międzynarodowy Konkurs na Film z Najlepszym Scenariuszem;

•    Scenariuszowy Konkurs Filmów Krótko- i Średniometrażowych „Krótkie i Dobre"

oraz wybrane sekcje, m.in.:

•    Panorama Kina Światowego (najnowsze filmy fabularne i dokumentalne, wyróżnione i prezentowane na międzynarodowych festiwalach filmowych);

•    Kino Rumuńskie w Cannes (pokazy filmów nagradzanych na festiwalu w Cannes od końca lat 50.)

•    Najlepsze Scenariusze Sezonu (w sekcji pojawią się m.in. produkcje o wysokich walorach artystycznych, które w ostatnim roku pojawiły się w kinach w ograniczonej liczbie kopii). 

Również i w tym roku jednym z wydarzeń festiwalowych będzie przyznanie nagrody honorowej Pióro Mistrza, która nadawana jest za całokształt osiągnięć scenariopisarskich. Piórem Mistrza zostali do tej pory uhonorowani tacy twórcy jak Tadeusz Chmielewski, Krzysztof Teodor Toeplitz, Krzysztof Zanussi, Tadeusz Konwicki, Stanisław Różewicz, Jerzy S. Stawiński, Józef Hen, Andrzej Mularczyk oraz Jerzy Janicki. 

Zachęcamy do śledzenia informacji o programie!

www.facebook.com/latofilmow

www.latofilmow.pl

 

Data publikacji: 14.03.2011

Źródło: NCK

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Miejsce wydarzenia


województwo: mazowieckie, powiat: m. st. Warszawa
Warszawa, Pasaż Ursynowski 1/111

Organizatorzy

Fundacja Działań Artystycznych i Filmowych "Ruchome Obrazy"
festiwal@latofilmow.pl, +48224054146
Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter