Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

Jacek Sroka. Niebezpieczeństwa miasta (2)

Data wydarzenia: 8.2-6.3.2011

Jacek Sroka. Niebezpieczeństwa miasta (2)

Galeria Sztuki, pl. Katedralny 1, Galeria RING, Rynek 12

Termin: 8.02-6.03.2011

Wernisaż: 18 lutego (piątek) 2011, godz. 18.00, Galeria Sztuki

Spotkanie autorskie: 18 lutego (piątek) 2011, godz. 17.00, Galeria RING 

Niebezpieczeństwa miasta (2) to wystawa malarstwa i grafiki inspirowanych ciemną stroną wielkomiejskiego życia. W atakujących widza, odważnych obrazach powracają ulubione motywy autora. Należą do nich ulice, psy czy robactwo, mechanizmy i utensylia chirurgiczne, ale także tortury, sadystyczna namiętność oraz zgroteskowana nagość. Prace Sroki, tworzone z  ekspresjonistycznym rozmachem, dążą do spotęgowania obrazu, a nieco surrealistyczne tytuły poświadczają czarny humor, którego tragikomiczny „sznyt” malarz szczególnie sobie upodobał. Dzieła Sroki z jednej strony bawią kolorem i humorem, z drugiej przerażają „demonami w głowie artysty” i przypominają o drastycznych zagrożeniach dzisiejszego świata. 

Jacek Sroka – malarz, grafik, rysownik. Urodził się w 1957 roku w Krakowie. Absolwent krakowskiej ASP. Wystawia od dwudziestu lat w kraju i za granicą: kilkadziesiąt wystaw indywidualnych ( m.in. w Tokio, Paryżu, Amsterdamie) i kilkaset zbiorowych. Laureat Grand Prix Biennale Grafiki w Seulu, Graphica Atlantica w Rejkiaviku, Nagrody Młodych im. St. Wyspiańskiego. Jego prace znajdują się m.in. w zbiorach: Muzeum Narodowego (Kraków), British Museum (Londyn), Metropolitan Museum (Nowy Jork), Bibliotheque Nationale (Paryż), Museum Prefectoral (Kumamoto, Japonia).

Zapraszamy na spotkanie autorskie z artystą. W wernisażowy piątek (18 lutego) o godz. 17.00 w Galerii RING autor przybliży swą drogę twórczą i z pewnością odpowie na wszystkie pytania publiczności.

Wstęp na wystawę, spotkanie autorskie i wernisaż wolny. 

Data publikacji: 14.03.2011

Źródło: NCK

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Miejsce wydarzenia


województwo: dolnośląskie, powiat: m. Legnica
Legnica, pl. Katedralny 1/1

Organizatorzy

Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter