Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

Międzynarodowy Konkurs Duetów Fortepianowych

Data wydarzenia: 18-24.9.2011

Międzynarodowy Konkurs Duetów Fortepianowych w Białymstoku, to cykliczne wydarzenie kulturalne odbywające się, co trzy lata, pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego organizowany jest przez Towarzystwo Przyjaciół Uniwersytetu Muzycznego w Białymstoku wspólnie z Wydziałem Instrumentalno- Pedagogicznym w Białymstoku Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina.

Inicjatorem i dyrektorem artystycznym tego prestiżowego projektu kulturalnego cieszącego się wysokim uznaniem w międzynarodowym środowisku muzycznym jest prof. Barbara Halska z Katedry Kameralistyki Fortepianowej Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina. IV Konkurs, odbył się w listopadzie 2008 r. i zgromadził Pianistów z 21 krajów świata. Konkurs skutecznie  promuje pianistów grających w duecie oferując promocje medialną; transmisje internetowe z przesłuchań, nagrody poza regulaminowe jak i również nagrody w formie koncertów w prestiżowych salach. Laureaci dotychczasowych edycji białostockiego Konkursu zdobywają laury na innych znaczących konkursach międzynarodowych. Uczestnicy Konkursu mają również szansę występu na licznych koncertach około-konkursowych w regionie Białostockim.Jurorami Konkursu zaś są wybitni pianiści, profesorowie uniwersytetów muzycznych z całego świata.Projekt łączy w sobie promocję kultury polskiej oraz atrakcyjną formę duetów fortepianowych na forum międzynarodowym. Stanowi też ważne ogniwo w edukacji społecznej, kształtując odbiorców muzyki klasycznej.

Data publikacji: 14.03.2011

Źródło: NCK

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Miejsce wydarzenia


województwo: podlaskie
Białystok, Kawaleryjska 5

Organizatorzy

Towarzystwo Przyjaciół Uniwersytetu Muzycznego w Białymstoku
konkurs@pianoduo.pl, +48857428508
Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter