Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

Stanisław Mazuś: Z paletą przez życie

Data wydarzenia: 2-27.2.2011

 „Z paletą przez życie” to wystawa obrazów jednego z lepiej rozpoznawalnych malarzy współczesnych w Polsce – Stanisława Mazusia, zorganizowana z okazji 70-tej rocznicy urodzin artysty. W zamkowych wnętrzach bielskiego Muzeum zaprezentowane zostaną obrazy z lat 1957-2010, które są świadectwem twórczej drogi autora: jego poszukiwań, doświadczeń, inspiracji. Jest to jedna z ważniejszych wystaw obrazów Stanisława Mazusia, będąca nie tylko podsumowaniem jego dotychczasowego dorobku artystycznego, ale także stanowiąca rodzaj opowieści o życiu malarza, życiu przepełnionym pasją i talentem.

Stanisław Mazuś

Urodzony w 1940 r. w Lublinie. W latach 1961-1967 odbył studia na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, zakończone dyplomem w pracowni prof. Eugeniusza Eibischa. Dwukrotny stypendysta Ministerstwa Kultury i Sztuki.  Od 1967 r. bierze udział w międzynarodowych, ogólnopolskich i okręgowych konkursach, plenerach, wystawach. Zorganizował ponad 200 wystaw indywidualnych w kraju i za granicą m. in: w Sofii, Pradze, Sztokholmie, Wiedniu, Komarnie, Aix-les-Bains, Mediolanie, Nowym Jorku, Waszyngtonie i Bratysławie.  Brał udział w prezentacjach sztuki polskiej za granicą, m.in. w Miszkolcu, Madrycie, Moskwie, Ostrawie, Budapeszcie, Sofii, Zagorie, Karlowych Warach, Paryżu, Bayreuth, Ułan Bator, Barcelonie, Bratysławie, Pradze, Atenach, Berlinie, Beuningen. Prace znajdują się w zbiorach instytucji państwowych, muzeach, kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą, m.in. w Galerii Uffizi we Florencji. Jest laureatem wielu znaczących nagród i wyróżnień.

Data publikacji: 15.03.2011

Źródło: NCK

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Miejsce wydarzenia


województwo: śląskie, powiat: m. Bielsko-Biała
Bielsko-Biała, Wzgórze 16

Organizatorzy

Muzeum w Bielsku-Białej
Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter