Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

Dni Muzyki Karola Szymanowskiego

Data wydarzenia: 11.4-7.11.2011

Dni Muzyki Karola Szymanowskiego w Zakopanem to coroczny festiwal organizowany od 34 lat przez Towarzystwo Muzyczne im. Karola Szymanowskiego, który ma na celu popularyzację muzyki Kompozytora, a także ukazanie jego dzieła na tle epoki w której żył z szerszym uwzględnieniem muzyki polskiej XX wieku.

Ideą tegorocznej, 34 -tej edycji Dni Muzyki Karola Szymanowskiego jest rozszerzenie dotychczasowej formuły Festiwalu o koncerty w innych miastach związanych z osobą kompozytora. Tym razem projekt będzie kierowany nie tylko do publiczności zakopiańskiej, ale także do melomanów z Bydgoszczy, Podkowy Leśnej - Stawiska i Warszawy.

W ramach festiwalu odbędzie się16 koncertów – w tym 6 recitali, 9 koncertów kameralnych i koncert chóralny - ukazujących muzykę Karola Szymanowskiego w różnorakich kontekstach oraz jedno forum dyskusyjne. Każdy koncert będzie poprzedzony prelekcją przybliżającą program koncertu szerszej publiczności, koncerty w Muzeum Jarosława Iwaszkiewicza wzbogacone dodatkowo recytacjami wierszy i pism muzycznych pisarza, koncert w Sali Wystawowej Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie wzbogacony o prezentacje multimedialne i wystawę „Szymanowski – Palester”.

Data publikacji: 15.03.2011

Źródło: NCK

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Miejsce wydarzenia


województwo: małopolskie, powiat: tatrzański
Zakopane, Kasprusie 19

Organizatorzy

Towarzystwo Muzyczne im. Karola Szymanowskiego
Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter