Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

Poznańska Wiosna Baletowa

Data wydarzenia: 21-27.5.2011

Gośćmi 8. edycji Poznańskiej Wiosny Baletowej będą Akram Khan ze spektaklem „Vertical Road”, Polski Teatr Tańca z choreografią „Minus 2” Ohada Naharina, 420 PEOPLE ze spektaklami: “Small Hour”, ”Golden Crock”, “Reen” w choreografii  Vaclava Kunesa oraz “Bolero” w choreografii Ohada Naharina.
Festiwal otworzy premiera naszego Teatru – wieczór współczesny Black&White .


„Black&White” to trzyczęściowy wieczór choreograficzny autorstwa trzech różnych twórców, współpracujących z izraelskim Kibbutz Contemporary Dance Company - jednym z najlepszych zespołów tańca współczesnego na świecie.  Rami Beer, autor duetu ``Karsoon`` jest dyrektorem artystycznym i choreografem KCDC. Pracujący od lat w Amsterdamie Izraelczyk Itzik Galili jest dyrektorem i choreografem Dansgroep Amsterdam. W 2009 roku Itzik Galili  po raz pierwszy przygotował swój spektakl w KCDC.  Obaj choreografowie są światowej klasy twórcami, których prace wywarły ogromny wpływ na język choreograficzny Jacka Przybyłowicza, wieloletniego tancerza KCDC, obecnego szefa baletu Teatru Wielkiego w Poznaniu.

 

``Black&White`` to spektakl trzech różnych kolorów choreograficznych, przedstawionych w monochromatycznym świecie czerni i bieli.

Black&White
premiera: 21 maja 2011

Kilka krótkich sekwencji 25min
choreografia Jacek Przybyłowicz
muzyka Marin Marais
projekcje Katarzyna Kozyra

``Kilka krótkich sekwencji``  to choreografia do muzyki  barokowego kompozytora Marin Maraisa z wykorzystaniem projekcji autorstwa Katarzyny Kozyry. W spektaklu zarówno taniec współczesny, jak i  projekcja zostały poddane barokowej stylizacji.  W choreografii niezwykle ważną rolę odgrywa muzyka w wykonaniu Jordi Sabala, stanowiąca historyczny kontrapunkt dla współczesnego, w swym zamyśle, spektaklu.

Things I told nobody  21min
choreografia  Itzik Galili
muzyka; Vivaldi, Mozart, Hendel,Satie

``Thinks I told nobody`` jest  pełną rozmachu choreograficzną wizją, dla której tłem muzycznym są wybrane fragmenty utworów Mozarta, Hendla, Vivaldiego i Satie. Jedenastu tancerzy pokonuje przestrzeń sceniczną w bardzo fizykalnej kompozycji, charakterystycznej dla języka choreograficznego Itzika Galili. Afabularny spektakl jest surrealistyczną, pełną humoru zabawą na temat niewypowiedzianych przez tancerzy słów i półszeptów.

Karsoon  22min
choreografia Rami Beer
muzyka collage Alex Claude
oprawa plastyczna i swiatła  Rami Beer

„Karsoon” to duet, opowieść o dwojgu ludzi, których los ze sobą połączył. To uniwersalna historia opowiedziana językiem tańca, która mogła wydarzyć się w dowolnym miejscu na świecie i w dowolnym czasie. Bohaterowie ``Karsoon`` nieoczekiwanie przenoszeni są  przez choreografa w czasie i przestrzeni, co znajduje swoje odzwierciedlenie nie tylko w warstwie choreograficznej, ale również w opracowaniu  muzycznym autorstwa  Alexa Clouda.

Data publikacji: 15.03.2011

Źródło: NCK

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Miejsce wydarzenia


województwo: wielkopolskie, powiat: m. Poznań
Poznań, Fredry 9

Organizatorzy

Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki
, +48616590200
Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter