Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

LOKOMOTYWA KULTURY – POCIĄG DO WSPÓŁPRACY. WSPÓLNE TORY BIZNESU, SZTUKI I NAUKI. Międzynarodowa konferencja o klastrze

Data wydarzenia: 31.3.2011

Galeria Bielska BWAzaprasza na międzynarodową konferencję LOKOMOTYWA KULTURY – POCIĄG DO WSPÓŁPRACY. WSPÓLNE TORY BIZNESU, SZTUKI I NAUKI

w czwartek, 31 marca 2011 roku o godz. 10.00

Co sztuka współczesna ma wspólnego z przedsiębiorczością? Czy klastry w sektorze kreatywnym mają szanse istnienia i co skłania przedstawicieli tego obszaru do współpracy? Dlaczego warto ją budować? Jak przemysł kreatywny wpływa na podnoszenie atrakcyjności regionu? To tylko wybrane tematy, które zostaną poruszone podczas konferencji z udziałem polskich i zagranicznych menadżerów kultury, socjologów, przedstawicieli instytucji publicznych i otoczenia biznesu.Środowisko artystyczne reprezentować będą m.in. francuska performerka Christine Bouvier oraz Bartosz Szydłowski – dyrektor Teatru Łaźnia Nowa w Krakowie, którzy pokażą, jak działania artystyczne integrują i aktywizują lokalną społeczność.

Konferencja będzie podsumowaniem czteroletniego projektu „Lokomotywa – strategia rozwoju klastrów”, realizowanego przez Galerię Bielską BWA w latach 2008–2011 we współpracy z Regionalną Izbą Handlu i Przemysłu w Bielsku-Białej i Oslo Teknopol, dofinansowanego przez Norweski Mechanizm Finansowy i Gminę Bielsko-Biała.

Ważnym punktem obrad będą inauguracja działalności Klastra Kreatywnego „Lokomotywa Kultury”, którego inicjatorem jest Fundacja Galerii Bielskiej, a także promocja publikacji podsumowujących działania projektu „Lokomotywa – strategia rozwoju klastrów”.

Konferencja przebiegać będzie w scenerii wystawy pt. „Biała nad Białą”, zorganizowanej specjalnie dla Galerii Bielskiej BWA przez Galerię Biała w Lublinie.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie formularza rejestracyjnego i przesłanie go do 28 marca 2011 roku na adres konferencja@galeriabielska.pl

Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Formularz do pobrania na: www.galeriabielska.pl w zakładce Konferencja „Lokomotywa kultury – pociąg do współpracy. Wspólne tory biznesu, sztuki i nauki”.

Organizator zastrzega sobie prawo zmian w programie konferencji.

Galeria Bielska BWA,

43-300 Bielsko-Biała,

ul. 3 Maja 11

tel./faks 33 812 58 61, 33 812 41 19

e-mail:info@galeriabielska.pl

www.galeriabielska.pl, www.lokomotywa.org.pl

Data publikacji: 23.03.2011

Źródło: NCK

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Miejsce wydarzenia


województwo: śląskie, powiat: m. Bielsko-Biała
Bielsko-Biała, 3 Maja 11

Organizatorzy

Galeria Bielska Bwa
Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter