Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

Kobiety malują kobiety

Data wydarzenia: 18.3-24.4.2011

Kobieta od zarania sztuki była muzą artystów, którzy natchnieni widzieli w niej albo boginię albo diablicę, wzniosłą alegorię albo ponętną kochankę, matkę dającą życie albo śmiercionośną kostuchę. Przez całe wieki mężczyźni malowali kobiety i wydawałoby się, że świat o płci pięknej wie już wszystko…

Tymczasem w bielskim Muzeum znakomite artystki Joanna Sierko-Filipowska, Katarzyna Szydłowska i Martta Węg odsłaniają, poprzez swoje obrazy, nowe tajemnice kobiecości. Wystawa prezentuje trzy artystki i trzy niepowtarzalne historie o nich samych, czyli o kobietach, które malują kobiety. Jak siebie widzą i jaki jest ich świat? Jakie są ich pragnienia i czym chcą się podzielić z publicznością? Czy we spółczesnej sztuce pełnej naturalizmu i brutalizmu, jest jeszcze miejsce na romantyczną poetykę, nostalgię i subtelność?  Wystawa jest niepowtarzalna okazją do spojrzenia nie tylko na piękne panie, ale także na dobre malarstwo, i co ważne ekspozycja przeznaczona jest nie tylko dla kobiet.

Kuratorzy: Iwona Purzycka, Iwona Koźbiał-Grzegorzek

Data publikacji: 23.03.2011

Źródło: NCK

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Miejsce wydarzenia


województwo: śląskie, powiat: m. Bielsko-Biała
Bielsko-Biała, Wzgórze 16

Organizatorzy

Muzeum w Bielsku-Białej
Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter