Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

Sudecki Festiwal Muzyczny z warsztatami wokalnymi dla młodych artystów-śpiewaków i młodych artystów estradowych

Data wydarzenia: 21-31.7.2011

VIII SUDECKI FESTIWAL MUZYCZNY wraz z WARSZTATAMI WOKALNYMI dla młodych artystów-śpiewaków i młodych artystów estradowych21.07 – 31.07.2011

Festiwal organizowany jest od siedmiu lat, zawsze w lipcu. Początkowo odbywał się w Karpaczu. W 2009 roku przeniesiono imprezę do Szczawna-Zdroju ze względu na profesjonalny Teatr Zdrojowy (z doskonałym instrumentarium, nagłośnieniem i życzliwą publicznością).

W kursie mogą wziąć udział wszyscy młodzi (powyżej 16-tego roku życia) wokaliści – absolwenci i studenci wyższych uczelni muzycznych oraz uczniowie średnich szkół muzycznych i osoby pobierające naukę prywatną z Polski i z zagranicy. Zapraszamy także śpiewających aktorów. Istnieje możliwość uczestnictwa w warsztatach w charakterze obserwatora.

W ramach kursu odbywać się będą zajęcia wokalne i sceniczne.

Celem warsztatów dla wokalistów jest doskonalenie techniki wokalnej i umiejętności interpretacyjnych, poszerzenie możliwości głosowych i rozwijanie umiejętności scenicznych.

Zajęcia będą się odbywały w dwóch sekcjach: klasycznej i estradowej.

SEKCJA KLASYCZNA opracowywane będą arie operowe, oratoryjne, kantatowe, musicalowe, operetkowe, duety, tercety i fragmenty oper oraz pieśni.Szczególnie mile widziane arie G. Verdiego (110-ta rocznica śmierci)

SEKCJA ESTRADOWA opracowywane będą songi z musicali, piosenki kabaretowe oraz inne utwory z kręgu muzyki popularnej, poetyckiej, jazzowej, bluesowej i rockowej.Pod koniec Festiwalu uczestnicy wystąpią w spektaklu złożonym z piosenek Zygmunta Koniecznego.

Dla uczczenia 90-tej rocznicy śmierci Enrico Caruso przewidziany jest również Koncert PIEŚNI I PIOSENEK NEAPOLITAŃSKICH, otwarty dla obu sekcji.Uczestnicy obu sekcji, a także wykładowcy, mogą wystąpić również na koncercie musicalowym.

Organizatorzy są w posiadaniu nut do prawie wszystkich piosenek autorstwa Zygmunta Koniecznego, a także bogatej kolekcji utworów musicalowych i neapolitańskich, istnieje więc możliwość wcześniejszego wyboru utworu i otrzymania materiałów nutowych.

W tym roku, po raz trzeci wykładowcy wybiorą najbardziej aktywnego uczestnika Festiwalu, który otrzyma zwrot kosztów kursu (dotyczy szkolenia, a nie zakwaterowania i wyżywienia:)

Zgłoszenia na kurs na należy przesłać do dnia 21 czerwca 2011 r. na adres:

Polskie Stowarzyszenie Pedagogów Śpiewu

ul. Powstańców Śl. 103, 53-332 Wrocław

tel./fax: (0-71) 361 32 83, e-mail: festiwal.szczawno@gmail.com

 

W ramach Festiwalu odbędzie się szereg koncertów z repertuarem pieśniarskim, operowym i oratoryjno-kantatowym, a także musicalowym i piosenkarsko-estradowym w wykonaniu uczestników i wykładowców Warsztatów. Uczestnicy będą mieli okazję wystąpić na deskach teatru, w kościele oraz na Zamku Książ, dlatego proszeni są o przywiezienie materiałów nutowych w dwóch egzemplarzach oraz strojów koncertowych.Chętni do uczestniczenia w zajęciach z impostacji głosu (codziennie rano), powinni mieć również wygodne stroje i obuwie do ćwiczeń.

Kierownik naczelny i artystyczny – dr hab. IZABELLA JEŻOWSKA (PWST we Wrocławiu, sekretarz PSPŚ)Konsultacja merytoryczna - prof. EUGENIUSZ SĄSIADEK (Akademia Muzyczna we Wrocławiu i Akademia Muzyczna w Katowicach, prezes PSPŚ)

Do prowadzenia warsztatów zaproszeni zostali:

WOKALIŚCI:

- dr hab. IZABELLA JEŻOWSKA (PWST Wrocław) – śpiew, piosenka, impostacja, teoria

- prof. ANNA JEREMUS (Akademia Muzyczna Poznań) – śpiew

- prof. WOJCIECH MACIEJOWSKI (Akademia Muzyczna Poznań) – śpiew

- prof. EUGENIUSZ SĄSIADEK (Akademia Muzyczna Wrocław, Katowice) – śpiew, teoria

- prof. BARBARA EWA WERNER (Akademia Muzyczna Wrocław, UAM Poznań) – śpiew

PIANIŚCI:

- mgr ALINA KIERBLEWSKA-JANUSZKIEWICZ (Akademia Muzyczna Wrocław)

- dr JOANNA LITWIN-FENC (Akademia Muzyczna Wrocław)

- mgr LENA MINKACZ (Teatr Rozrywki Chorzów)

AKTOR / REŻYSER:

mgr ARTUR GOTZ (Teatr Współczesny i Teatr „Kamienica” E. Kamińskiego Warszawa) – inscenizacja i reżyseria spektakli i koncertów

ASYSTENT REŻYSERA i KIEROWNIKA: mgr SEBASTIAN ZIOMEK (Teatr Rozrywki Chorzów) – zajęcia impostacyjne, piosenka

 

Sprawy organizacyjne:

1. Zajęcia warsztatów odbywać się będą w salach Teatru Zdrojowego im. H. Wieniawskiego przy ul. Kościuszki 19 w Szczawnie-Zdroju

2. Festiwal rozpocznie się Koncertem Inauguracyjnym dnia 21 lipca 2011 roku o godz. 19.30 w Teatrze Zdrojowym. Po koncercie nastąpi spotkanie organizacyjne kierownictwa z uczestnikami Warsztatów, zaś pierwsze zajęcia odbędą się 22 lipca po śniadaniu.

3. Organizatorzy zapewniają zakwaterowanie w Pensjonacie „LUNA” w Szczawnie Zdroju (ul. Boczna 8 http://www.pensjonatluna.pl/) oraz wyżywienie w Restauracji „BOHEMA” (obok Teatru Zdrojowego: http://www.teatr-zdrojowy.pl/bohema ) tym uczestnikom, którzy dokonają opłaty za kurs do dnia 30 czerwca 2011 r. Koszty przejazdu, zakwaterowania i utrzymania pokrywają uczestnicy lub delegujące ich szkoły, uczelnie i instytucje.

4. Opłata za kurs wraz z zakwaterowaniem w pokoju 2 lub 3-osobowym z łazienką łącznie z wyżywieniem wynosi: 1000 zł.

Podane ceny są cenami orientacyjnymi i mogą ulec zmianie. Uczestnicy bierni lub osoby towarzyszące płacą odpowiednio o 350 zł. mniej.

Istnieje możliwość znalezienia noclegów we własnym zakresie, samo uczestnictwo w kursie kosztuje wówczas 350 zł.

Wstęp na koncerty jest wolny (wstęp wolny na koncerty w kościele – 23 lipca i na Zamku Książ w Sali Maksymiliana – 24 lipca), lub obowiązują bilety (w minimalnej cenie, ustalonej przez Teatr Zdrojowy w Szczawnie).

SERDECZNIE ZAPRASZAM!

Data publikacji: 21.04.2011

Źródło: NCK

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Miejsce wydarzenia


województwo: dolnośląskie
Wrocław, Powstańców Śląskich 103

Organizatorzy

Polskie Stowarzyszenie Pedagogów Śpiewu
Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter