Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

VII Ogólnopolski Festiwal Kapel Podwórkowych - Piotrków 2011

Data wydarzenia: 21-22.5.2011

 VII Ogólnopolski Festiwal Kapel Podwórkowych,  odbywać się będzie w dniach 20 – 22 maja 2011 roku.  To nie tylko festiwal muzyczny ale  i etnograficzny. Festiwal w Piotrkowie Trybunalskim rozpoczął swoje „istnienie”  w 2005 roku  i stał się jedyną, największą i najbardziej prestiżową imprezą o tej tematyce. Jest przeglądem sztuki kapel podwórkowych z całego kraju.               

W czasie 6 edycji Festiwalu zaprezentowało się ok. 1.300 twórców-muzyków z różnych zakątków Polski.Centralne położenie Piotrkowa Trybunalskiego oraz dogodne powiązania komunikacyjne powodują, iż rokrocznie na Festiwal przyjeżdżają kapele z całej Polski, których z roku na rok  uczestniczy coraz więcej. Istotnym jest również atrakcyjność nie tylko miasta ale  i województwa.

Trzeba zaznaczyć, iż Festiwal jest jedynym, największym tego typu wydarzeniem w kraju. Poprzez jego umiejscowienie w centrum kraju Festiwal jest świętem wszystkich kapel przyjeżdżających z całej Polski. Możliwość wspólnego muzykowania wzbogaca definicje kapel podwórkowych, ewaluuje, co ma wpływ na kulturę ogólnomuzyczną i zainteresowanie folklorem miejskim. W dobie komercjalizacji sztuki, zepchnięcia jej na manowce pop kultury, Festiwal urasta do wydarzenia prawdziwie artystycznego, znaczącego na mapie „muzykującej” Polski.

Podczas trwania VII Festiwalu Kapel Podwórkowych jak i imprez towarzyszących publiczność będzie się bawić przy programach kapel podwórkowych, tryskających humorem i dowcipem, takich które wywołują wzruszające wspomnienia, a muzyka  koi swą bezpretensjonalną melodyjnością  i harmonią. W trakcie trwania Festiwalu swój Jubileusz obchodzić będzie najdłużej działająca w Polsce Kapela FAKIRY, która w 2011 roku będzie obchodzić 35 lat istnienia.

Data publikacji: 21.04.2011

Źródło: NCK

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Miejsce wydarzenia


województwo: łódzkie, powiat: m. Piotrków Trybunalski
Piotrków Trybunalski, Działkowa 6/21

Organizatorzy

Stowarzyszenie Folkloru Miejskiego AGRAFA
fakiry@op.pl, +48505847612
Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter