Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

Konkurs literacki Mazowiecka Akademia Książki

Data wydarzenia: 1.2-31.5.2011

Napisz książkę o Mazowszu! Do 31 maja 2011 trwa nabór prac do Mazowieckiej Akademii Książki - konkursu na publikację o historii, tradycji i kulturze Mazowsza, w tym Warszawy. Jest to już 8. edycja tego projektu, którego efektem będzie stworzenie zbioru książek poświęconych ziemi mazowieckiej.

Głównym celem konkursu jest wspieranie wydawnictw kulturalnych i naukowych związanych z szeroko rozumianą historią, tradycją i kulturą Mazowsza – w tym Warszawy. Konkurs realizowany jest od 2004 roku. W każdej z siedmiu dotychczasowych edycji jury wybiera trzy, (wyjątkowo) cztery książki, których autorom przyznawane są nagrody – Mazowieckie Maki. Książki te są następnie wydawane drukiem w serii Mazowiecka Akademia Książki, a ich autorzy otrzymują honoraria. W latach 2005-2010 ukazało się 19 książek w tej serii.

Do 8. edycji konkursu – podobnie jak w latach ubiegłych – można zgłaszać gotowe, nigdzie dotychczas niewydane książki o tematyce związanej z Mazowszem i Warszawą, mieszczące się w jednej z trzech kategorii: literatura piękna (wszystkie gatunki i formy literackie), eseistyka kulturalna, nauki historyczne (historia, historia sztuki, etnografia, muzykologia, archeologia itp.). Prace nadsyłać można do Mazowieckiego Centrum Kultury i Sztuki, ul. Elektoralna 12, 00-139 Warszawa (pok. 18) z dopiskiem Mazowiecka Akademia Książki.

Spośród zgłoszonych tekstów jury wybierze nie więcej trzy książki, które zostaną wydane drukiem przez Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki oraz Agencją Wydawniczą „Egros” jeszcze w 2011 roku.

Regulamin i karta zgłoszeniowa znajdują się na stronie www.mckis.waw.pl

Koordynator: Anna Hejman, tel. 22 586 42 45, e-mail: a.hejman@mckis.waw.pl

Data publikacji: 20.04.2011

Źródło: NCK

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Miejsce wydarzenia


województwo: mazowieckie
Warszawa, Elektoralna 12

Organizatorzy

Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki
mckis@mckis.waw.pl, +48225864200
Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter