Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

80. Urodziny Krzysztofa Komedy

Data wydarzenia: 27-30.4.2011

Fundacja Cinema Paradiso oraz Centrum Kultury Filmowej "Stylowy" w Zamościu serdecznie zapraszają na 80. URODZINY KRZYSZTOFA KOMEDY czyli cykl wydarzeń odbywających się w celu upamiętnienia osoby oraz twórczości wybitnego polskiego kompozytora muzyki filmowej i pianisty jazzowego. Zmarły tragiczną śmiercią, w Polsce nigdy nie był tak doceniany jak za granicą gdzie zakończył swoją karierę w wieku 37 lat, do tego czasu komponując muzykę do ponad 60 filmów i wiele innych utworów.

Na elementy programu składają się projekcję filmów, w których znaczącą rolę odgrywa muzyka autorstwa Krzysztofa Komedy-Trzcińskiego oraz koncert KOMEDA LIVE: WILKANOC & PINK FREUD, który będzie unikatowym połączeniem wykonywanych na żywo animacji i prezentowanych jednocześnie w czasie rzeczywistym na kinowym ekranie, czemu towarzyszyć będą utwory skomponowane przez mistrza w aranżacjach zespołu PINK FREUD.

W ramach koncertu wystąpią Mariusz „WILK” Wilczyński oraz zespół PINK FREUD.

Pierwszy z nich to znany i ceniony reżyser animacji. Wraz z Agnieszką Szydłowską prowadził program „Po godzinach” w Telewizji Polskiej, poświęcony zjawiskom we współczesnej kulturze i sztuce. Jest także autorem oprawy graficznej kanału TVP KULTURA. Pierwszy i dotąd jedyny twórca, który miał indywidualny retrospektywny przegląd swoich filmów w The Museum of Modern Art w Nowym Jorku, po którym New York Times nazwał go jednym z najważniejszych współczesnych twórców animacji artystycznej. Ponadto pokazywał swoje prace m.in. w Pretoria Art Museum oraz w National Museum of Brasil. Jest autorem programu artystycznego „WILKANOC”- animacji wykonywanych i wyświetlanych w czasie rzeczywistym na ekranie kinowym do towarzyszącej im wykonywanej na żywo muzyki; z którym występował m.in. w trakcie serii koncertów „Męskie granie” latem 2010 roku oraz w trakcie 51st. Dublin Theatre Festival.

Zespół PINK FREUD to jedno z najoryginalniejszych obecnie brzmień na współczesnej scenie jazzowej, jednocześnie wyraźnie poza nią wykraczające. Formacja złożona z Wojtka Mazolewskiego /bass/, Adama Barona /trumpet/, Tomka Dudy /sax/, Jerzego Rogiewicza /drums/ przez takie media jak Independent, Jazz Forum, Aktivist oraz Gazetę Wyborczą została uznana za jedno z najciekawszych wydarzeń muzycznych ostatnich lat. Unikatowe brzmienie tego wyjątkowego zespołu wykraczające poza znane powszechnie ramy jakichkolwiek gatunków muzycznych sprawia, że swoją twórczość prezentuje nie tylko na takich festiwalach jak Warsaw Summer Jazz Days, Era Nowe Horyzonty, Polskie Jamboree, Jazz nad Odrą,  Euro Jazz Fest In Tomar, Nova Polska In Macon ale również przez Heineken Open’er Festival aż po OFF Festival. W trakcie 80. Urodzin Krzysztofa Komedy w Zamościu zabrzmią jeszcze ciekawiej prezentując swoje aranżacje utworów polskiego pioniera new jazzu.

Ten unikatowy koncert zakończy w sobotę 30 kwietnia cykl wydarzeń poświęconych Komedzie, które rozpoczną się w środę 27 kwietnia od projekcji etiud w tym pierwszej, do której artysta skomponował muzykę pod tytułem „Dwaj ludzie z szafą”.

Wśród projekcji filmów, zaprezentowane zostaną obrazy, z którymi muzyka Krzysztofa Komedy tworzy niesamowitą symbiozę. Począwszy od wspomnianych „Dwóch ludzi z szafą” przez kolejne etiudy szkolne Romana Polańskiego jak „Rozbijemy zabawę” i „Gdy spadają anioły” oraz jego „Nóż w wodzie” nominowany do Oscara, aż po wybitnych „Niewinnych czarodziejów” Andrzeja Wajdy, „Do widzenia, do jutra” Janusza Morgensterna i dzieła niezwykle docenianego ostatnio Jerzego Skolimowskiego „Bariera” i „Ręce do góry”. Nie zabraknie również filmów dokumentalnych poświęconych Komedzie jak „Wybrańcy Bogów umierają młodo” oraz „Komeda. Soundtrack for a life”.

Poniżej szczegółowy program oraz ceny biletów ulgowych  i normalnych na projekcje filmów oraz biletów na koncert w przedsprzedaży do 26 kwietnia i dostępnych od 27 kwietnia w normalnej cenie. Wszystkie bilety w sprzedaży od 15 kwietnia, wyłącznie w Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu.

środa 27 kwietnia

19:30 „Dwaj ludzie z szafą”, „Rozbijemy zabawę”, „Gdy spadają anioły” wstęp wolny

21:00 „Niewinni czarodzieje” 6/8 zł

czwartek 28 kwietnia

19:45 „Wybrańcy Bogów umierają młodo” wstęp wolny

21:00 „Do widzenia, do jutra” 6/8 zł

piątek 29 kwietnia

19:00 „Komeda. Soundtrack for a life” wstęp wolny

20:00 „Nóż w wodzie” 6/8 zł

sobota 30 kwietnia

16:00 „Bariera” 6/8 zł

18:00 „Ręce do góry” 6/8 zł

20:00 Koncert

KOMEDA LIVE: WILKANOC & PINK FREUD25*/30 zł*cena w przedsprzedaży do 26 kwietnia

WYDARZENIE SFINANSOWANE ZE ŚRODKÓW CENTRUM KULTURY FILMOWEJ „STYLOWY” W ZAMOŚCIU

Data publikacji: 21.04.2011

Źródło: NCK

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Miejsce wydarzenia


województwo: lubelskie, powiat: m. Zamość
Zamość, Dąbrowskiego 5/20

Organizatorzy

Fundacja Cinema Paradiso
Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter