Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

Warsztaty budowy i animacji lalki

Data wydarzenia: 16.4-18.6.2011

Do 8 kwietnia 2011 Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie prowadzi nabór do nowej edycji 3-miesięcznych Warsztatów budowy i animacji lalki oraz żywego planu dla instruktorów placówek kultury i nauczycieli przedszkoli i szkół podstawowych z województwa mazowieckiego i Warszawy. Zajęcia poprowadzą doskonali fachowcy specjalizujący się w teatrze lalki: aktorzy, animatorzy lalki, mistrz budowy lalki, pedagog i reżyser spektakli dla dzieci. Podczas warsztatów uczestnicy wykonają lalki różnego typu i przy ich użyciu wykonają dwie etiudy, w tym jedną w żywym planie. Po zakończeniu warsztatów lalki zaprezentowane zostaną na wystawie w siedzibie głównej MCKiS przy ul. Elektoralnej 12.

Koszt uczestnictwa to 450 zł od osoby.

Karty zgłoszenia i informacje o zapisach dostępne są na stronie www.mckis.waw.pl.

Rozpoczęcie warsztatów:

16 kwietnia, sobota, w godz. 11.00–17.30

Warszawa, Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki

ul. Elektoralna 12

 

Terminy spotkań: 16 kwietnia; 7 i 14 maja; 4 i 18 czerwca; zajęcia w Teatrze Lalka (termin zajęć podamy w późniejszym terminie)

Organizatorzy projektu pragną stworzyć uczestnikom jak najlepsze warunki do praktycznego zapoznania się z rzetelnym warsztatem instruktorskim. Oferta programowa dotyczyć będzie zajęć z budowy lalki oraz podstawowych technik animacyjnych (pacyna, jawajka, marionetka, cień, itd.), bogactwa procesu artystycznego w relacji lalki ze światem zewnętrznym, procesu kreacji: animator - twórca postaci i zdarzeń - partner lalki, który potrafi ją przekształcić w postać, przedmiot lub rekwizyt. Oferta przewiduje także zajęcia z planu żywego (etiudy aktorskie i kultura słowa, dykcja), prowadzenie zespołu teatralnego... . Organizatorzy zapewniają dobór fachowych wykładowców praktyków, cenionych w kraju i za granicą, mistrzów sceny w każdej z prezentowanych specjalności. Oferta programowa wzbogacona zostanie o konsultacje dotyczące poszukiwań nowego repertuaru.  Warsztaty zakończą się przedstawieniem Teatru Lalka i wręczeniem uczestnikom zaświadczeń o ukończeniu warsztatów.

Koordynator: Zofia Mrówczyńska, tel.: 22 586 42 15, e-mail: z.mrowczynska@mckis.waw.pl

 

Data publikacji: 21.04.2011

Źródło: NCK

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Miejsce wydarzenia


województwo: mazowieckie
Warszawa, Elektoralna 12

Organizatorzy

Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki
mckis@mckis.waw.pl, +48225864200
Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter