Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

II Międzynarodowy Festiwal Wiolonczelowy im. F. i K. Scharwenków

Data wydarzenia: 25.6-3.7.2011

 

W dniach 25.06 - 03.07.2011r. w Szamotułach odbędzie się wyjątkowe wydarzenie artystyczne, jakim jest

II Miedzynarodowy Festiwal Wiolonczelowy

im. F. i K. Scharwenków.

Podczas Festiwalu wystąpią tacy muzycy światowego fortmatu jak Evelinde Trenkner, Alexander Markovich czy Trio Ars di Roma, a także znani w Polsce i za granicą Krzysztof Sowiński oraz Marcin Suszycki. Ponadto udział w Festiwalu wezmą stypendyści Fundacji Pro Cello oraz uczestnicy VII Mistrzowskiego Kursu Wiolonczelowego.

 

 

II Międzynarodowy Festiwal Wiolonczelowy im. F. i K. Scharwenków

SZAMOTUŁY 25.06. – 3.07. 2011

MUZEUM - ZAMEK GÓRKÓW

 

W 2010 roku dzięki współpracy nawiązanej między Fundacją Pro Cello, a Muzeum Zamku Górków oraz Urzędem Województwa Wielkopolskiego i Powiatem Szamotulskim zorganizowano I Międzynarodowy Festiwal im. F. i K. Scharwenków. W tym roku odbędzie się kolejna, druga edycja.

Podczas Festiwalu wystąpią muzycy światowego formatu:

  • Evelinde Trenkner, międzynarodowej sławy pianistka, profesor Akademii Muzycznej w Lubece, dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej odbywającego się w Lubece, przewodnicząca Towarzystwa Xawerego i Philippa Scharwenków, które promuje dzieła tych kompozytorów i epoki przełomu XIX i XX wieku, wspierając przy tym młodych utalentowanych artystów.

  • Alexander Markovich, okrzyknięty przez pismo „The Strad” „absolutnie wybitnym muzykiem”. Koncertował w najbardziej prestiżowych salach na świecie (Carnegie Hall w Nowym Jorku, Wigmore Hall w Londynie), z takimi orkiestrami jak: Orkiestra Filharmonii Londyńskiej, czy Orkiestra Filharmonii Stuttgardzkiej.

  • Trio Ars di Roma, w składzie : Laura Pietrocini (fortepian), Marco Fiorentini (skrzypce) oraz Valeriano Taddeo (wiolonczela). Zespół ten koncertuje regularnie na całym świecie, biorą udział w wielu międzynarodowych konkursach

    (I miejsce na międzynarodowym konkursie „Citta di Pinerolo”).

Ponadto udział w Festiwalu wezmą: występujący (jako solista i kameralista) zarówno w kraju, jak i w Niemczech, Rosji, Szwecji, i na Węgrzech - Krzysztof Sowiński oraz koncertmistrz Orkiestry Filharmonii Poznańskiej, skrzypek, członek zespołu muzyki barokowej i pierwszy skrzypek zespołu „An Arche” - Marcin Suszycki.

Uznanym już muzykom będą towarzyszyć stypendyści Fundacji Pro Cello oraz uczestnicy VII Mistrzowskiego Kursu Wiolonczelowego.

 

Wszelkie informacje są dostępne pod adresem: www.procello.pl

Data publikacji: 10.05.2011

Źródło: NCK

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Organizatorzy

Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter