Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

XXII Międzynarodowy Festiwal Młodych Laureatów Konkursów Muzycznych

Data wydarzenia: 13-28.10.2012

Największym przedsięwzięciem promocyjnym Silesii, a zarazem jednym z największych wydarzeń tego typu w Polsce jest organizowany od 1990 r. Międzynarodowy Festiwal Młodych Laureatów Konkursów Muzycznych. Jest to festiwal dla Katowic, gdzie w różnych miejscach miasta, m.in. Akademia Muzyczna, Radio Katowice, Biblioteka Śląska, Muzeum Archidiecezjalne, Teatr Ateneum, katowickie domy kultury, odbywa się połowa z 50 koncertów, ale także „festiwal wędrujący” po wielu miastach Polski i ośrodkach zagranicznych  (Lwów, Kijów, Ostrawa, Koszyce, Wilno, Kowno, St. Etienne).

Do udziału w festiwalu Silesia zaprasza najwybitniejszych artystów młodego pokolenia, którzy występują w recitalach, koncertach kameralnych oraz u boku znanych orkiestr kameralnych. Wielu z nich otrzymuje zaproszenia na koncerty festiwalowe w formie nagrody podczas konkursów, których zostają laureatami. W czasie festiwalu odbywają się również koncerty gości - renomowanych artystów polskich i zagranicznych. Imprezie towarzyszą konkursy: na ulubieńca publiczności i festiwalową recenzję, a w trakcie katowickich koncertów wśród słuchaczy losowane są nagrody w postaci płyt CD. Silesia wydaje też specjalny numer miesięcznika „Silesia prezentuje” poświęcony wydarzeniu oraz folder z informacjami o wszystkich uczestnikach festiwalu wraz ze szczegółowym kalendarzem koncertów. Festiwal odbywa się pod honorowym patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałka Województwa Śląskiego, Wojewody Śląskiego oraz Prezydenta Miasta Katowice.

Data publikacji: 11.08.2011

Źródło: NCK

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Miejsce wydarzenia


województwo: śląskie
40-097 Katowice, 3 Maja 31 a

Organizatorzy

Instytucja Promocji i Upowszechniania Muzyki "Silesia"
Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter