Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

Wystawa fotografii Dariusza Majgiera "FotoZagadka"

Data wydarzenia: 19.5-14.6.2011

"FotoZagadka" to tytuł najnowszej wystawy artysty fotografika Dariusza Majgiera. Można ją oglądać od 19 maja do 14 czerwca 2011 r. na ogrodzeniu Centrum Promocji Kultury Dzielnicy Praga Południe w Warszawie przy ul. Podskarbińskiej 2. Wstęp wolny.

"FotoZagadka" to tytuł najnowszej wystawy artysty fotografika Dariusza Majgiera. Można ją oglądać od 19 maja do 14 czerwca 2011 r. na ogrodzeniu Centrum Promocji Kultury Dzielnicy Praga Południe w Warszawie przy ul. Podskarbińskiej 2. Wstęp wolny.

Fotografie przedstawiają popularne przedmioty pokazane w całkiem odmienny, zagadkowy i tajemniczy sposób. To nie tylko oryginalne podejście do sztuki, ale przede wszystkim zaciekawienie widza zwykłymi, codziennymi przedmiotami. Oglądający nie wie, jakie przedmioty zostały sfotografowane, więc nie tylko samodzielnie szuka sposobów na rozwiązanie zagadek, ale też wciąga znajomych, dyskutuje z innymi osobami oglądającymi zdjęcia, szuka rozwiązań w otaczającym go świecie, w domu, w sklepie, na ulicy.

- Wystawa angażuje widza i zmusza go do intensywnego myślenia nad pozornie prostymi kadrami. Najciekawsze jest to, że każdy widzi w tych zdjęciach coś innego. Nie można się od nich oderwać bez zrozumienia, na co się patrzy. Wystawa uświadamia ludziom, jak różnie interpretowane mogą być te same zdjęcia. To bardzo inspirujące i ciekawe doświadczenie. Kontakt z taką formą sztuki zostaje w pamięci na bardzo długo - mówi Dariusz Majgier, fotograf.

Miejsce ekspozycji umożliwia oglądanie zdjęć o każdej porze, zarówno w drodze do pracy z okna autobusu, jak i podczas wieczornego spaceru po okolicznych parkach. Można wybrać się ze znajomymi lub z rodziną i wspólnie zastanowić się, jakie przedmioty wykorzystane zostały podczas przygotowywania prac.

Zdjęcia Dariusza Majgiera to część większego projektu "FotoZagadka", który znany jest nie tylko w Polsce. Ponad 600 tys. osób z całego świata przez niemal rok odgadywało co znajduje się na 400 fotografiach w aplikacji dostępnej na Facebooku.

Na stronie autora można zobaczyć zdjęcia z wystawy oraz dodatkowe FotoZagadki, a także skorzystać z interaktywnych formularzy (w języku polskim i angielskim) do sprawdzania czy wytypowane nazwy przedmiotów są prawidłowe:
http://dariusz.majgier.pl/
 

Data publikacji: 19.05.2011

Źródło: NCK

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Miejsce wydarzenia


województwo: mazowieckie
Warszawa, ul. Podskarbińska 2

Organizatorzy

Centrum Promocji Kultury
sekretariat@cpk.art.pl, (022) 517 65 75
Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter