Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

XI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

Data wydarzenia: 1-7.6.2012

XI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom (OTCD) odbywać się będzie w tysiącach miejscowości w całej Polsce. Organizowane tam będą  imprezy czytelnicze, festyny rodzinne, parady postaci bajkowych i konkursy czytelnicze dla dzieci. Do czytania zaproszone zostaną władze, media, artyści, przedstwiciele różnych zawodów i kościołów. Przed OTCD Fundacja rozsyła do Koordynatorów i Liderów kampanii czytania materiały edukacyjno-promocyjne (broszury, ulotki, plakaty, naklejki i ulotki). OTCD jest coroczną okazją do przypomnienia, jak ważne jest głośne czytanie w wychowaniu dziecka.

Ogólnopolskie Tygodnie Czytania Dzieciom (OTCD) organizowane są od 2001 roku. Ich zadaniem jest przypomnieć dorosłym - nauczycielom, rodzicom, wychowawcom - że głośne czytanie dziecku jest najprostszym sposobem wychowania mądrego, kulturalnego i szczęśliwego człowieka, a dzieciom pokazać, że czytanie jest znakomitym i ciekawym sposobem spędzania czasu. W okresie poprzedzającym OTCD Fundacja rozsyła materiały edukacyjno-promocyjne (broszury, plakaty, zakładki, ulotki i naklejki) do Koordynatorów i Liderów kampanii czytania, "Czytających Szkół" i "Czytających Przedszkoli". W ubiegłym roku materiały zostały wysłane do 6 500 odbiorców. Podczas OTCD w całym kraju odbywają się imprezy czytelnicze, parady postaci bajkowych, konkursy czytelnicze dla dzieci i festyny rodzinne. Tradycyjnie najważniejszym punktem Inauguracji OTCD jest wspólne czytanie "Lokomotywy" Juliana Tuwina, odbywające się zwykle na głównej scenie usytuowanej na rynku, stadionie lub boisku. Do czytania zapraszane są władze, media, artyści, przedstawiciele różnych zawodów i kościołów. W bardzo wielu miejscowościach  OTCD jest najważniejszą imprezą kulturalną w roku. Inauguracja X Ogólnopolskiego i jednocześnie I Miedzynarodowego Tygodnia Czytania Dzieciom odbyła się w 2011 roku w Cieszynie - jednocześnie polskim i czeskim w partnerstwie z fundację Cele Cesko Cte Detem. XI OTCD trwać będzie od 1 do 7 czerwca 2012 roku.

Zapraszamy do obejrzenia reportażu z Inauguracji X Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, która odbyła się 1 czerwca 2011 roku w Cieszynie:

http://youtu.be/99MzrzqzPDs

 

Data publikacji: 08.08.2011

Źródło: NCK

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Miejsce wydarzenia


województwo: mazowieckie
02-786 Warszawa, Rosoła 44a

Organizatorzy

Fundacja "ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom"
fundacja@cpcd.pl, 22/6483891/92
Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter