Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

Kuchnia.tv Food Film Fest

Data wydarzenia: 21-23.10.2011

 Kuchnia.tv Food Film Fest to pierwszy w Polsce przegląd filmów, który ma na celu przybliżenie polskim widzom kultury kulinarnej. Organizator projektu chce opowiedzieć o „wielkiej kuchni” i różnorodności smaków, która się w niej kryje, jedzeniu, jako jednej z największych i najbardziej dostępnych przyjemności dnia codziennego. Jedzenie staje się we współczesnym świecie sposobem na poznawanie odmiennych kultur i miejsc, sposobem na życie. Kulinarnia w kinie to także historie ludzi, którzy z pasją oddają się sztuce gotowania. To tradycja, kulturowa tożsamość, do której powracają ludzie na całym świecie. 

 

Odbywająca się w warszawskim kinie Kultura i poznańskim kinie Muza tegoroczna edycja Kuchnia.tv Food Film Fest obejmie kilkanaście filmów dokumentalnych poświęconych wielkiej kuchni i różnorodności smaków. Wydarzeniem będzie polska premiera filmu w reżyserii S.J. Clarkson - „Tost” (2010) z Heleną Bonham Carter i Freddiem Highmorem, znanym m.in. z filmów „Charlie i fabryka czekolady” i „Kroniki Spiderwick”. Prezentowany na tegorocznym MFF w Berlinie, film powstał na podstawie bestsellerowej autobiografii brytyjskiej gwiazdy kulinariów, dziennikarza i krytyka - Nigela Slatera, którego polscy widzowie znają z anteny Kuchni.tv. Książka zatytułowana „Tost: Historia chłopięcego głodu” ukaże się nakładem wydawnictwa Carta Blanca z inicjatywy i pod patronatem stacji, a jej premiera będzie miała miejsce podczas Kuchnia.tv Food Film Fest. Nigel Slater będzie też gościem przeglądu.

W programie przeglądu znajdą się także: „Jiro Dreams of Sushi”, fascynująca opowieść o najsławniejszym sushi-masterze na świecie, „Truck Farm” o nietypowej minifarmie założonej w pick-upie oraz „Amazing Cuisine Mujin’s Eatrip”, zabawna opowieść o kulinarnej wyprawie do buddyjskiego zakonu w Tajlandii. Miłośnikom piwa Kuchnia.tv proponuje „Der Bier Film”, zaś amatorom „małej szkockiej”  „Whisky. The Islay Edition”. Ponadto, na uczestników Kuchnia.tv Food Film Fest czekają smaczne niespodzianki, spotkania z twórcami i ekspertami, warsztaty dla dzieci oraz kiermasz Kuchnia.tv Food Film Fest. Partner przeglądu Slow Food zaprasza z kolei na niedzielne śniadanie w towarzystwie gości specjalnych imprezy. Poza bogatym programem pokazów i imprez towarzyszących organizatorzy zapraszają na uroczystą kolację zamykającą przegląd, którą przygotują najlepsi kucharze znani z programów Kuchni.tv.

Data publikacji: 18.08.2011

Źródło: NCK

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Organizatorzy

Kuchnia.tv
Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter