Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

Zbigniew Sawicz: Mistrzowie Piękna

Data wydarzenia: 1-30.9.2011

 

Zbigniew Sawicz – Mistrzowie Piękna. Zbigniew Sawicz, rocznik 1939, urodzony w Bolechowie na Kresach. Na Śląsk przybył wraz z rodzicami. Tutaj ukończył Politechnikę Śląską. Członek Katowickiego Towarzystwa Fotograficznego, a także Związku Polskich Artystów Fotografików, należy do Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej. Współpracuje z wieloma instytucjami kultury oraz wydawnictwami w całym kraju, publikuje fotografie w albumach, książkach i czasopismach. Swoje prace prezentował na kilkudziesięciu wystawach indywidualnych i zbiorowych.

 

Mistrzowie Piękna – już sam tytuł zachęca do obejrzenia wystawy. Słowo „mistrzowie” nacechowane jest pozytywnie, kojarzy się nam z kimś, kto uosabia godne do naśladowania wartości. Piękno również oznacza dla nas zawsze spotkanie z czymś wartościowym, nie tylko od strony estetycznej, ale również w kategoriach duchowych. Mistrzowie Piękna to wystawa przedstawiająca wybitne osobistości regionu Śląska, które uznawane są za autorytety w dziedzinie szeroko rozumianej kultury i sztuki, i które tworzą kanony piękna, na których można się wzorować. Zbigniew Sawicz przedstawia nam portrety tych osób, gdzie możemy dostrzec je podczas pracy bądź w chwili zadumy. Każdą z postaci autor chciał przedstawić w sposób indywidualny, prezentując jej oryginalność i wewnętrzne bogactwo.

Data publikacji: 22.08.2011

Źródło: NCK

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Miejsce wydarzenia


województwo: śląskie
43-300 Bielsko-Biała, ul. Wzgórze 16

Organizatorzy

Muzeum w Bielsku-Białej
pr2@muzeum.bielsko.pl, 33 821 03 03
Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter