Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

52. Krakowski Festiwal Filmowy

Data wydarzenia: 28.5-3.6.2012

Krakowski Festiwal Filmowy to impreza prezentująca najnowsze filmy dokumentalne, krótkometrażowe i animowane z całego świata. W trzech sekcjach konkursowych i w ponad dziesięciu pozakonkursowych prezentowanych jest ok. 200 filmów. Jako jedna z najważniejszych imprez europejskich, KFF jest równocześnie miejscem spotkań profesjonalistów z całego świata, którzy dyskutują o filmie podczas licznych konferencji, warsztatów, seminariów.

Krakowski Festiwal Filmowy należy do najstarszych i najważniejszych imprez europejskich poświęconych filmom dokumentalnym, animowanym i krótkometrażowym fabułom. Od ponad 50 lat w Krakowie prezentowane są najnowsze filmy z całego świata. Festiwal oferuje 3 sekcje konkursowe: międzynarodowy konkurs filmów dokumentalnych, międzynarodowy konkurs filmów krótkometrażowych oraz konkurs filmów polskich. Poza zmaganiami konkursowymi, publiczność ma okazję obejrzeć filmy w ponad 10 sekcjach specjalnych, które obejmują retrospektywy twórców, cykle tematyczne (m.in. Dźwięki muzyki, Gdzieś w Europie, Panorama filmu polskiego, itd.), pokazy archiwalne, prezentacje etiud studenckich. Od 1998 roku na festiwalu przyznawana jest nagroda Smok Smoków za wkład w rozwój światowego kina. Laureatem 51. edycji został reżyser filmów animowanych Piotr Kamler. Od kilku lat festiwal zaprasza kinematografie innych krajów do specjalnej prezentacji w Krakowie. Po retrospektywach Niemiec, Izraela i Holandii, podczas kolejnych edycji zobaczymy produkcje z Włoch, Szwajcarii i Francji. Widzowie mają okazję spotkać się i porozmawiać z twórcami prezentowanych filmów oraz gośćmi festiwalu podczas tradycyjnych Q&A. Pokazom filmowym towarzyszą wydarzenia branżowe skierowane do profesjonalistów z całego świata, którzy co roku licznie uczestniczą w festiwalu. Dla nich przygotowywane są targi filmowe, sesja pitchingowa, konferencje, warsztaty, seminaria. Nieodłączną częścią festiwalu są koncerty, wystawy oraz pokazy w kinie plenerowym.

Data publikacji: 23.08.2011

Źródło: NCK

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Miejsce wydarzenia


województwo: małopolskie
31-143 Kraków, ul. Basztowa 15/8a

Organizatorzy

Krakowska Fundacja Filmowa
info@kff.com.pl, 122946945
Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter