Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

Wystawa czasowa "Ceramika polska w zbiorach Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej"

Data wydarzenia: 16.11.2012-26.2.2013

W Zbiorach Sztuki we Włocławku przy ul. Zamczej 10/12 (Oddział Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku) prezentowana będzie wystawa "Ceramika polska ze zbiorów Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej". Na ekspozycji pokazane zostaną wyroby wykonane z fajansu, porcelany, a także kamionki.

Wystawa prezentować będzie wyroby polskich manufaktur powstałe w okresie od przełomu XVIII/XIX wieku do okresu wybuchu II wojny światowej, m.in. z manufaktur w Nieborowie (w fabryce założonej przez Michała Radziwiłła), w książęcej manufakturze w Horodnicy założonej przez Józefa Czartoryskiego, w Baranówce, Lubartowie, a także Ćmielowie, Chodzieży, Pruszkowie k/Warszawy, Kole, Pacykowie.

Celem ekspozycji jest pokazanie muzealnych zbiorów ceramicznych powstałych w Polsce (z wykluczeniem zbiorów fajansu włocławskiego) oraz prezentacja produkowanych form i polskiego zdobnictwa na ceramice.

Data publikacji: 24.08.2011

Źródło: NCK

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Miejsce wydarzenia


województwo: kujawsko-pomorskie
87-800 Włocławek, ul. Słowackiego 1a
Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter