Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

Wtorek Jazzowy

Data wydarzenia: 27.9.2011

Wtorki Jazzowe to cykliczne imprezy poświęcone muzyce jazzowej. Odbywają się raz na miesiąc w sali widowiskowej Domu Kultury w Piasecznie.

Koncert grupy KRESZENDO w składzie:

  • Adam Niedzielin -  klawisze
  • Marek Olma  - perkusja
  • Jacek Królik  - gitara
  • Grzegorz Piętak  - gitara basowa
  • Leszek Szczerba  - saksofon

Zespół Kreszendo powstał w 2003 r. w Krakowie. Historia grupy sięga jeszcze roku 1993, kiedy część jego członków tworzyła Jazz Trio. Wtedy zespół w składzie Adam Niedzielin, Grzegorz Piętak, Irek Głyk sięgnął po główną nagrodę w Konkursie Jazz Juniors w Krakowie prezentując kompozycje i stylistykę realizowaną później w Kreszendo. Jazz Trio związane było z Wydziałem Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach gdzie studiowali jego członkowie. Następnie w poszerzonym już o saksofon składzie zespół pod zmienioną nazwą na Jazz Sound Quartet wystąpił w ramach recitali dyplomowych Grzegorza Piętaka i Adama Niedzielina. W takiej formule zagrał wiele koncertów w klubach jazzowych całego kraju. Potem drogi muzyków rozeszły się, by na nowo zejść się tworząc zespół Kreszendo. Impulsem do jego powstania była chęć realizacji własnych pomysłów muzycznych i propozycja zarejestrowania i wydania płyty. Pomagała w tym sprzyjająca atmosfera krakowskich klubów jazzowych, w których zespół mógł prezentować swoją muzykę. Muzykę Kreszendo można zaliczyć do nurtu smoothjazzowego.

Wstęp 10 i 15 złotych

Data publikacji: 26.08.2011

Źródło: NCK

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Miejsce wydarzenia


województwo: mazowieckie
05 - 500, Piaseczno, Kościuszki 49

Organizatorzy

Centrum Kultury w Piasecznie
Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter