Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

Festiwal Elektronicznej Awangardy XI WROCŁAW INDUSTRIAL FESTIVAL

Data wydarzenia: 8-11.11.2012

 Jedna z najważniejszych na świecie cyklicznych imprez poświęconych popularyzacji dorobku artystycznego wykonawców, którzy poruszają się w obszarze szeroko pojętej muzyki industrialnej. Zainicjowana została w 2001 roku przez Macieja Frett oraz Arkadiusza Bagińskiego, twórców związanych z multimedialną formacją Job Karma.

Festiwal jest organizowany co roku w listopadzie i składa się z głównego programu koncertów, a także towarzyszących mu wykładów, warsztatów oraz wystaw. Zasadniczą ideą od początku jego istnienia pozostaje prezentowanie różnorodnych zjawisk muzycznych (i artystycznych) w kulturze industrialnej, wiodących trendów oraz wskazywanie nowych kierunków poszukiwań estetycznych realizowanych w tej stylistyce. Oś wydarzenia stanowią audiowizualne koncerty o charakterze multimedialnym-łączące muzykę z obrazami video i performance-art.

Wrocław Industrial Festival to jedyna w tej części Europy i jedna z najważniejszych na świecie imprez cyklicznych poświęconych prezentacji i popularyzacji muzyki artystów, którzy swoją twórczością wywodzą się z kręgu szeroko pojętej kultury industrialnej. W 2012 roku, podczas jedenastej edycji tego zasłużonego dla sztuki niezależnej wydarzenia, tradycyjnie będzie można obcować z różnorodnymi zjawiskami i wykonawcami – zarówno muzycznymi, jak i artystycznymi, przynależnymi tej sferze kultury, zapoznać się z wiodącymi w niej trendami i zaobserwować kierunki, w jakich się rozwija. Jak co roku w listopadzie we Wrocławiu zagoszczą gwiazdy światowego formatu należące do nurtu około-industrialnego, którym na scenie towarzyszyć będą projekty młode, często mniej znane, lecz równie mocno zasługujące na uwagę ze względu swoją oryginalność, wysoki poziom wykonawczy i bezkompromisową postawę w poszukiwaniu nowych form wyrazu. Festiwal – powołany do życia w 2001 roku przez Macieja Fretta i Arkadiusza Bagińskiego, artystów związanych z multimedialną formacją Job Karma – jest przede wszystkim platformą skupiającą się na demonstracji wielowymiarowości tego środowiska i związanej z nim sceny muzycznej.Wielość stylistyk – od ambientu i eksperymentalnego popu, poprzez neofolk i klasyczny industrial, aż po noise i radykalną awangardę – stanowi o sile i wyjątkowości tego wydarzenia. 

 

Data publikacji: 30.08.2011

Źródło: NCK

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Miejsce wydarzenia


województwo: dolnośląskie
51-254, Lekcyjna 119/2 51-169 Wroclaw

Organizatorzy

stowarzyszenie INDUSTRIAL ART
frett@jobkarma.pl, +48 507545893
Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter