Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

Festyn folklorystyczny z cyklu "Z życia dawnej wsi"

Data wydarzenia: 24.6.2012

W Kujawsko-Dobrzyńskim Parku Etnograficznym w Kłóbce, gm. Lubień Kujawski (Oddział Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku) trzy razy do roku w okresie letnim (czerwiec, sierpień, wrzesień) organizowane są festyny folklorystyczne z cyklu "Z życia dawnej wsi".

Założeniem festynów jest pokazanie zwyczajów, obrzędów oraz życia codziennego dawnej kujawskiej wsi. Impreza czerwcowa nosić będzie tytuł "Kolorowych jarmarków i odpustów czar". Przedstawione na niej zostaną bogate zwyczaje związane z uroczystościami odpustowymi w Parafii św. Prokopa w Kłóbce. Pokazany zostanie klimat dawnych jarmarków. Podczas spotkania wystąpią zespoły folklorystyczne, kapele ludowe. Na imprezę zaproszeni zostaną twórcy ludowi, od których można będzie kupić wyroby sztuki i rękodzieła ludowego oraz handlarze pierników, waty cukrowej, obwarzanków i innych wyrobów sprzedawanych na odpustach i jarmarkach.

Data publikacji: 31.08.2011

Źródło: NCK

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Miejsce wydarzenia


województwo: kujawsko-pomorskie
87-800 Włocławek, ul. Słowackiego 1a

Organizatorzy

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku
Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter