Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

16. Targi Książki w Krakowie

Data wydarzenia: 25-28.10.2012

Targi Książki w Krakowie są od wielu lat największą krajową imprezą branży wydawniczo-księgarskiej. 16. Targi Ksiażki w Krakowie odbędą się w dniach 25-28 października 2012  r.  Już po raz 16. Kraków stanie się miastem książek, nie zabraknie spotkań z autorami, wydarzeń kulturalnych, dyskusji o literaturze i o kondycji branży wydawniczej.

Kraków tętni literackim życiem przez cały rok. Jednak raz w roku tętno wyraźnie przyspiesza, bo do miasta przyjeżdża blisko 400 autorów i pół tysiąca wydawców, a  przeszło 31 tysięcy zwiedzających chce rozmawiać tylko o książkach.  Fenomen trwa cztery dni, powtarza się niezmiennie od piętnastu lat i znany jest pod nazwą Targi Książki w Krakowie.

NAJWAŻNIEJSZA OGÓLNOPOLSKA IMPREZA WYDAWNICZA

Targi Książki to również Salony:  Wydawców Akademickich, Wydawcow Katolickich, Nowych Mediów oraz Salon „Małe Ojczyzny’’. W czasie zanikania różnic kulturowych, spełniania się twierdzenia McLuhana o globalnej wiosce, pragniemy zatem zwrócić uwagę na – jakże istotne w naszym kraju – znaczenie regionów: ich odrębności kulturowej, językowej, ich specyfice. 

Przez ostatnie 15 lat Goścmi Targów byli m.in. Lord Jeffrey Archer,  prof. Władysław Bartoszewski,  prof. Jerzy Bralczyk, Adam Bujak, ks. Adam Boniecki, Ernest Bryll, Jonathan Carroll, Maxime Chattam, Joanna Chmielewska, Wanda Chotomska, Stanley Cloud, Jacek Dukaj, Hal Duncan, Anna Dymna, Manuela Gretkowska, Katarzyna Grochola, Paweł Huelle, o. Leon Knabit, Charlotta Link, Ewa Lipska, Sławomir Mrożek, Krzysztof Mroziewicz, Herta Müller, Krzysztof Penderecki, Jerzy Pilch, Jadwiga Staniszkis, Jerzy Stuhr, Wisława Szymborska, Olga Tokarczuk, Wiktor Suworow, Janusz L. Wiśniewski, Mariusz Wollny.

NIEZWYKŁY LABIRYNT

Nie sposób opisać wszystkich wydarzeń, które towarzyszą Targom Książki w Krakowie. Atmosferę najlepiej oddaje określenie „święto książki w całym mieście”. Centrum wydarzeń to oczywiście Hala Targów w Krakowie przy ul.Centralnej 41a.

Powierzchnia sześciu tysiecy metrów kwadratowych staje się rajem dla miłośników litaratury. Półki i lady uginają się od książek. Na każdym rogu znani pisarze rozmawiają z czytelnikami i podpisują książki. Setki dziennikarzy, celebryci, ludzie kultury… Istny labirynt pełen niespodzianek.
 

Data publikacji: 01.09.2011

Źródło: NCK

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Miejsce wydarzenia


województwo: małopolskie
31-586 Kraków, ul. Centralna 41a

Organizatorzy

Targi w Krakowie Sp. z o.o.
biuro@targi.krakow.pl, 12 644 59 32
Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter