Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

Europejska Konwencja Żonglerska Lublin 2012

Data wydarzenia: 28.7-5.8.2012

Na przełomie lipca i sierpnia 2012 w Lublinie gościć będzie Europejska Konwencja Żonglerska (EJC) - największe na świecie, najbardziej prestiżowe wydarzenie środowiska żonglerów amatorów-hobbystów, artystów nowego cyrku i artystów ulicy. „Europejska” tylko z nazwy, bo tak naprawdę każdego roku odwiedza ją od 2,5 do 7 tys. uczestników z całego świata.

EJC w formule przypomina organizowany dotąd w Lublinie Carnaval Sztuk-Mistrzów, jest jednak wydarzeniem na dużo większą skalę. Codziennie odbywają się spektakle światowych gwiazd nowego cyrku, występy buskerów, warsztaty, turnieje i koncerty.

EJC pierwszy raz odbyła się w 1978 r. Od tej pory, krążąc po Europie – jest corocznym, międzynarodowym spotkaniem osób zainteresowanych szeroko rozumianym kuglarstwem, jak również tych, które chcą poznawać innych, nabywać nowe umiejętności i dobrze się bawić.

EJC jest spotkaniem starych i nowych przyjaciół, forum wymiany technik, trików i idei. To występy amatorów i profesjonalistów podczas Street Show, Open Stage, Renegade oraz Gali, tysiące warsztatów, gier i zabaw żonglerskich, jak również wielotysięczna kolorowa parada żonglerska przez miasto.

To wyjątkowy, magiczny świat, pełen ludzi z pasją, aktywnych, kreatywnych i entuzjastycznie nastawionych do własnego rozwoju, zabawy i spotkania z innymi. Nieważny wiek, zawód, przekonania polityczne, wyznanie czy kolor skóry. To spotkanie bez podziałów w celu wspólnej zabawy, konstruktywnego spędzenia czasu, relaksu i rozwoju.

EJC to przede wszystkim ludzie. Przyjeżdżają tu ci, którzy umieją żonglować; ci, którzy chcą nauczyć się żonglować; ci którzy nie chcą żonglować, ale pragną zrelaksować się w ciekawym miejscu i interesującym towarzystwie, nawiązać kontakty z ludźmi z całego świata lub po prostu doświadczyć czegoś nowego. Przyjeżdżający na EJC tworzą swoistą społeczność ludzi pozytywnie zakręconych.

EJC to też najważniejsze i najbardziej prestiżowe forum współczesnej sztuki cyrkowej, podczas którego odbywają się najwyższej klasy spektakle, które inspirują, wyznaczają kierunki i standardy dla artystów, organizatorów i pasjonatów dyscyplin cyrkowych na przyszłe lata. 

Data publikacji: 05.09.2011

Źródło: NCK

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Miejsce wydarzenia


województwo: lubelskie
20-950 Lublin

Organizatorzy

Fundacja Sztukmistrze
Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter