Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

IX Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. Georga Philippa Telemanna w Poznaniu

Data wydarzenia: 17-19.3.2012

Konkursy Skrzypcowe im. Georga Philippa Telemanna cieszą się dużym powodzeniem w Polsce i rosnącym powodzeniem w Europie. Oprócz uczestników polskich brali w nich już udział artyści z Niemiec, Czech, Węgier, Rosji, Ukrainy, Danii, Hiszpanii, Litwy, Estonii, Słowenii, Austrii, Wielkiej Brytanii i Korei.

 

Najbliższy, IX Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. Georga Philippa Telemanna odbędzie się w dniach 17-19.03.2012 r. w Poznaniu. Mogą w nim wziąć udział młodzi skrzypkowie z kraju i zagranicy, którzy urodzili się po 31.12.1994 r.

Konkurs odbywa się w dwóch etapach. W I etapie uczestnicy wykonują jedną z Fantazji na skrzypce solo Georga Philippa Telemanna oraz utwór dowolny, natomiast etap II przewiduje wykonanie I lub II i III części dowolnego koncertu skrzypcowego. W ramach utworu dowolnego zachęcamy kandydatów do wykonania muzyki polskiej, choć nie jest to obowiązkowe.

Georg Philipp Telemann jest znakomitym patronem dla młodych skrzypków rozpoczynających karierę, gdyż jest postacią europejską, przekraczającą granice między regionami i kręgami kulturowymi. Warto podkreślić polskie elementy życiorysu i twórczości kompozytora, który przebywał na dworach arystokratycznych w Żarach i Pszczynie, odwiedzał Kraków, był prawdziwie zafascynowany muzyką polską i wykorzystywał w swoich utworach motywy polskiej muzyki ludowej, a pierwszy okres jego twórczości zwany jest nawet „polskim”.

Przewodniczącym jury IX Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Georga Philippa Telemanna będzie prof. Michał Grabarczyk z Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. W jury konkursu zasiadają wybitni pedagodzy i soliści o międzynarodowej sławie, w tym min.: prof. Eszter Perényi z Węgier, Frantisek Novotný z Czech, prof. Tatiana Liberova Rosji, prof. Jurgis Dvarionas z Wilna.

Międzynarodowe Konkursy Skrzypcowe im. Georga Philippa Telemanna odbywają się pod honorowym patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałka Województwa Wielkopolskiego oraz Prezydenta Miasta Poznania.

 

Data publikacji: 08.09.2011

Źródło: NCK

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Miejsce wydarzenia


województwo: wielkopolskie
61-650 Poznań, os. Zwycięstwa 22/70

Organizatorzy

Agencja Artystyczna Jarmołowicz i Stowarzyszenie Konkursów Skrzypcowych im. G. Ph. Telemanna
Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter