Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

Festiwal Kultury "Ukraińska Wiosna"

Data wydarzenia: 30.11.2012-30.11.2019

Festiwal Kultury „Ukraińska Wiosna” w Poznaniu to jedna z największych imprez w tej części Europy, promujących to, co najlepsze w różnych dziedzinach kultury Ukrainy. W ciągu czterech dotychczasowych edycji festiwal przekroczył granice miasta Poznania i zaznaczył swą obecność w wielu miastach, miasteczkach i wsiach Wielkopolski.

 

Piąta edycja Festiwalu Kultury „Ukraińska Wiosna” (13-20 maja) będzie niezwykła nie tylko ze względu na mały jubileusz. Rok 2012 to przecież czas EURO - Mistrzostw Europy w Piłce Nożne, które tym razem wspólnie zorganizują Polska i Ukraina. Oczekujemy, że ten rok będzie rokiem szczególnego otwarcia polskiego społeczeństwa na wschodniego sąsiada, które zaowocuje wzrostem zainteresowania kulturą i dziedzictwem Ukrainy. Tak się złożyło, że idea „Ukraińskiej Wiosny” narodziła się w czasie, gdy władze UEFA decydowały  przyznaniu naszym krajom statusu organizatora mistrzostw. Od początku ambicją Stowarzyszenia „Polska-Ukraina” w Poznaniu było wywołanie synergii pomiędzy procesem technicznego przygotowania do EURO a ideą poznania naszego partnera we wspólnym dziele. Im bardziej zatem modernizował się  Poznań, tym większa rzecz ukraińskich artystów: muzyków, aktorów, śpiewaków, pisarzy, rzeźbiarzy, malarzy w końcu  twórców ludowych odwiedzała stolicę Wielkopolski, by zaprezentować wszystko to, czym szczyci się kultura ukraińska.
Rok 2012 naznaczony jest zatem wyjątkowością. Wśród punktów programu jubileuszowej „Ukraińskiej Wiosny” organizatorzy przewidują: koncert galowy orkiestry kameralnej, koncert chóru, koncert rockowo-folkowy oraz jazzowy, wystawę malarstwa, jarmark ukraiński, mecz piłkarski i wiele innych.

Data publikacji: 09.09.2011

Źródło: NCK

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Miejsce wydarzenia


województwo: wielkopolskie
61-858 Poznań, ul. Grobla 27a

Organizatorzy

Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne "Polska - Ukraina"
Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter