Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

Art&Science Meeting: Christa Sommerer / Oron Catts & Ionat Zurr

Data wydarzenia: 11.5-1.7.2012

Kolejna odsłona projektu Art&Science Meeting. Tym razem prezentujemy swiatowej sławy artystów-naukowców: Christę Sommerer oraz australijski duet Oron Catts & Ionat Zurr

Celem projektu jest prezentacja ciągle mało znanego w Polsce nurtu w sztuce, opartego na wykorzystaniu najnowszych technologii. Projekt zakłada eksplorację związków sztuki z nauką, relacji praktyk artystycznych i działań o charakterze poznawczym. Artyści tego kierunku, tworząc projekty interaktywne, skracają dystans między artystą a odbiorcą, podejmując jednocześnie pytanie kluczowe dla naszej współczesności.

Christa Sommerer jest jedną z najbardziej rozpoznawanych na świecie artystek zajmujących się problematyką sztucznego życia, projektowaniem interfejsów oraz tworzeniem instalacji interaktywnych, natomiast Oron Catts & Ionat Zurr to para artystów-naukowców, założycieli SymbioticA - artystycznego laboratorium na wydziale nauk biologicznych na Uniwersytecie w Zachodniej Australi. W 2007 SymbioticA zdobyło statuetkę Złotej Nike. Zurr i Catts zostali wyróżnieni przez Ikon Magazine (UK) i umieszczeni w dwudziestce najlepszych projektantów, w nagrodę "za patrzenie w przyszłość i wpływ na zmianę ludzkiej pracy".

 

 

Data publikacji: 12.09.2011

Źródło: NCK

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Miejsce wydarzenia


województwo: pomorskie
80-767 Gdańsk, Jaskółcza 1

Organizatorzy

CSW Łaźnia
office@laznia.pl, +48583054050
Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter