Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

15. Międzynarodowy Festiwal Filmów Nieprofesjonalnych "Kochać człowieka" Oświęcim 2012

Data wydarzenia: 26-28.1.2012

Kochać człowieka to ... pokazać ulotne chwile, przemijający czas, biegnące myśli, by żyły swoim życiem. By trwały. By, mimo tego wszystkiego co ludzi łączy i co ludzi dzieli, mogły naszkicować obraz ludzkiej kondycji. By nie tylko "tu i teraz", ale "zawsze i wszędzie" ukazywały to co ważne, co nigdy nie przeminie, dzięki czemu byliśmy, jesteśmy i będziemy.
 

W dniach od 26 do 28 stycznia 2012 roku w Oświęcimskim Centrum Kultury bedzie się odbywał 15. Międzynarodowy Festiwal Filmów Nieprofesjonalnych "Kochać człowieka"

Festiwal Filmów Nieprofesjonalnych "Kochać człowieka" jest przedsięwzięciem kulturalnym, o zasięgu międzynarodowym, organizowanym przez Oświęcimskie Centrum Kultury. Patronat nad nim objęła UNICA-Światowa Unia Kina Nieprofesjonalnego afiliowana przy UNESCO.

Festiwal jest spotkaniem filmowców-amatorów z Polski i zagranicy, którym bliskie są sprawy człowieka, człowieka kochającego, radosnego, twórczego, zwycięskiego, ale także człowieka walczącego, cierpiącego, przegrywającego...

Festiwalowe filmy zapisują wiele ludzkich historii. Prezentują wielkie tragedie, małe dramaty oraz chwile szczęścia i radości. Dotyczą człowieka i jego miejsca w świecie. Są świadkiem zdarzeń społecznych, rodzinnych, osobistych i intymnych. Wpisują zmagania człowieka, jego walkę o życie, życie godne, w kontekst przemian zachodzących w bliższym i dalszym otoczeniu jednostki. Ukazują prawdę czasu, prawdę wyznaczającą rolę do spełnienia dla każdego z nas, którego odwiecznym dążeniem jest poszukiwanie świata pięknego i szczęśliwego.

Podczas dotychczasowych czternastu festiwali obejrzeć można było w Oświęcimiu 733 filmy, zakwalifikowane spośród wielu nadesłanych do konkursu, z Polski i z zagranicy, między innymi z Belgii, Bułgarii, Rumunii, Litwy, Macedonii, Niemiec, Francji, Rosji, Austrii Czech, Włoch, Izraela, Hiszpanii, Iranu), które ukazały spojrzenie na sprawy człowieka z perspektywy różnych kultur i różnej obyczajowości.

Festiwal Filmów Nieprofesjonalnych "Kochać człowieka" jest okazją, aby przyjrzeć się miejscu, w którym przystanął człowiek.

Data publikacji: 15.09.2011

Źródło: NCK

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Miejsce wydarzenia


województwo: małopolskie
32-602 Oświęcim, Śniadeckiego 24

Organizatorzy

Oświęcimskie Centrum Kultury
ock@ock.org.pl, 33 842-57-82
Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter