Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

Malta Festival Poznań 2012

Data wydarzenia: 3-7.7.2012

 Malta Festival Poznań to jeden z największych festiwali tego typu w naszej części Europy. Malta od zawsze wypełniała wydarzeniami teatralnymi i muzycznymi plenery Poznania – ulice, place, dziedzińce i nadbrzeża Jeziora Maltańskiego (od którego wzięła swoją nazwę). Dzięki „wyjściu na ulice” festiwal przyciągał dziesiątki tysięcy widzów i przemieniał miasto w wielką scenę. Przez lata Malta absorbowała różne teatralne nurty i oprócz widowisk ulicznych zapraszała widzów do oglądania form bardziej kameralnych, niejednoznacznych. Stale rozwija się także nurt muzyki i tańca na Malcie. 

 

Zapraszamy na Maltę 2012: Idiom Europa/Azja

 

Po tegorocznych, twórczych zmaganiach z trudną, wielowymiarową materią wykluczenia pragniemy już teraz zaprosić na przyszłoroczną Maltę, w której podejmiemy równie żywy, przeobrażający naszą rzeczywistość temat spotkania cywilizacji Azji i Europy.

Idiom Azja/Europa będzie trzecim i ostatnim zagadnieniem rozpoczętego w 2010 cyklu MALTA: IDIOMY, a jednocześnie pierwszą próbą uważnego przyjrzenia się w ramach festiwalu kulturom Azji, oraz ich europejskim transformacjom, absorbującym liczne mniejszości narodowe i kulturowe. Idiom Azja/Europa spróbuje uchwycić fascynujące, rozwijające się wraz z globalnymi zjawiskami liczne związki europejsko-azjatyckie. Cechuje je rosnąca intensywność, wzajemne stymulowanie się do rozwoju ale też dwuznaczność – kształtują się w trudnym środowisku jednoczesnego wykorzenienia i przynależności do danego świata. Różnorodność i płynne przenikanie się wzajemnych wpływów może stanowić klucz do zrozumienia i poznania związków i napięć pomiędzy Azją i Europą, które w erze globalizacji, komunikacji zacierającej granice stają się sobie coraz bliższe. Dialog w tym IDIOMIE będzie się więc toczył w różnych językach, estetykach i paradygmatach jednocześnie.

W projektach artystycznych będziemy zastanawiać się nad tym, co szczególnego i swoistego jest w azjatyckim sposobie myślenia o mieście, społeczności, pracy czy kulturze – wartościach i fenomenach bardzo bliskich Europejczykom, których realizacja leży w rękach wielokulturowych, europejsko-azjatyckich społeczności. Pokażemy projekty artystów azjatyckich mieszkających w Europie i europejskich pracujących w Azji, pozwoli to na twórcze spojrzenie na różnice kulturowe, które mogą wiele nauczyć obie strony. Ważną częścią programu Idiom Azja/Europa będzie też dwudniowe Forum, które corocznie stwarza ramy do intelektualnej dyskusji gromadząc teatrologów, kulturoznawców, filozofów i krytyków kultury.

Pierwsze zapowiedzi programowe już wkrótce. 

Zapraszamy od 3 do 7 lipca na maltafestival poznań 2012 Idiom: EUROPA/AZJA

Do zobaczenia w Poznaniu!

Data publikacji: 19.09.2011

Źródło: NCK

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Miejsce wydarzenia


województwo: wielkopolskie
61-809 Poznań, ul. św. Marcin 80/82

Organizatorzy

Fundacja Malta
Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter