Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

: XII „Biesiada nad Wyczawą" czyli prezentacja tradycyjnych potraw wiejskich

Data wydarzenia: 9.9.2012

Impreza plenerowa odbywająca się na placu obok Gminnego Centrum Kultury w Wiązownicy, organizowana przez Gminne Centrum Kultury w Wiązownicy, Centrum Kulturalne w Przemyślu i  Wójta Gminy Wiązownica. Prezentują się podczas niej zespoły folklorystyczne i Koła Gospodyń Wiejskich. 

Oprócz tradycyjnych potraw biorących udział w konkursie każda grupa prezentuje także rękodzieło artystyczne wykonane współcześnie ale oparte na tradycyjnych wzorach. Dzięki temu zobaczyć można pięknie haftowane obrusy, makatki, serwetki, kwiaty z bibuły, stroiki z surowców naturalnych nawiązujące swoim wzorem do niegdyś wykonywanych oraz przedmioty użytkowe. Oceniany jest także całokształt stoiska, dlatego oprócz potraw konkursowych są także różne smakołyki przeznaczone do degustacji. Dodatkowo każda grupa w oddzielnym konkursie prezentuje inscenizowaną piosenkę o tematyce kulinarnej. 

Data publikacji: 17.09.2011

Źródło: NCK

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Miejsce wydarzenia


37-522 Wiązownica

Organizatorzy

gck210@op.pl, tel. 16 622 38 31
Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter