Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

III Warszawskie Targi Książki

Data wydarzenia: 10-13.5.2012


Pałac Kultury i Nauki, Warszawa

  • innowacyjna formuła
  • większość znanych polskich wydawców - w 2011 targi zgromadziły 621 wystawców z Polski i zagranicy
  • wsparcie organizacji i osób kluczowych dla polskiej branży wydawniczej
  • patronat honorowy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Bronisława Komorowskiego
  • współpraca z Miastem Stołecznym Warszawa i aktywnymi instytucjami kultury w Stolicy
  • ponad 650 różnorodnych wydarzeń programowych dla branży i szerokiej publiczności
  • kilkuset znanych autorów
  • wysoka frekwencja zwiedzających

Warszawskie Targi Książki, to jedyna w Polsce impreza targowa o charakterze międzynarodowym, poświęcona książce. Majowy termin targów i ich lokalizacja to jedyne elementy dotychczasowej tradycji wiosennego święta książki w Warszawie. Warszawskie Targi Książki niosą nową jakość – innowacyjność, profesjonalizm i wydatny wpływ wydawców na ich kształt programowy. Organizatorem jest spółka Targi Książki powołana przez grupę polskich wydawców i firmę targową Murator EXPO – jednego z największych organizatorów targów w Polsce.

 

Jednym z podstawowych celów spółki jest organizacja wiodącej na polskim rynku imprezy targowej, stanowiącej forum wymiany informacji na temat nowoczesnych rozwiązań i technologii, platformę biznesowych kontaktów branży oraz miejsce promocji książki i czytelnictwa wśród szerokiego grona odbiorców.

 

Obok tradycyjnych spotkań z autorami stawiamy na bogaty program seminariów i konferencji poświęconych przyszłości książki w obliczu dokonujących się zmian technologicznych, warsztaty marketingowe dla branży, literackie spotkania dla młodzieży czy zabawy dla dzieci. Ponadto targi są miejscem prezentacji wystaw, ogłoszenia wyników prestiżowych konkursów. Warszawskie Targi Książki mają też swoją wirtualną edycję w sieci – www.etargi-ksiazki.waw.pl.

 

W 2011 roku Warszawskie Targi Książki zgromadziły 621 wystawców z Polski i 14 innych krajów: Armenii, Australii, Czech, Finlandii, Francji, Grecji, Indii, Izraela, Niemiec, Rosji, Szwecji, Tajwanu, Ukrainy i Wielkiej Brytanii. Na targach swoje publikacje promowało blisko 360 autorów. Odbyło się ponad 650 wydarzeń – spotkań autorskich, seminariów, prezentacji, konferencji, warsztatów, w tym aż 128 wydarzeń dla dzieci. Tegoroczne Warszawskie Targi Książki były również miejscem wręczania wielu prestiżowych nominacji i nagród oraz prezentacji wystaw. Targi odwiedziło ponad 35,5 tysiąca osób.

 

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia i udziału w trzeciej edycji Warszawskich Targów Książki, które odbędą się w dniach 10-13 maja 2012 roku w Warszawie w Pałacu Kultury i Nauki.

 

Data publikacji: 19.09.2011

Źródło: NCK

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Miejsce wydarzenia


województwo: mazowieckie
00-075 Warszawa, ul. Senatorska 13/15

Organizatorzy

Targi Książki sp. z o.o. i Murator EXPO - organizator wykonawczy
biuro@muratorexpo.pl, +48 22 829 66 80
Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter