Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

XXV Międzynarodowy Festiwal Teatralny Walizka

Data wydarzenia: 13-16.6.2012

Teatr Lalki i Aktora w Łomży od 1987 roku jest gospodarzem Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Walizka, który odbywa się corocznie i do tej pory gościł teatry z ponad 40 krajów.   Jest to wydarzenie, które w ciągu dwudziestu pięciu lat istnienia stało się wizytówką wysokiej kultury na Podlasiu.

Festiwal ma swój styl, charakter i prestiż w środowisku teatralnym w kraju i za granicą. Wyraziście charakteryzuje czas i problemy, z jakimi spotykają się kolejne pokolenia widzów. Akcentuje dokonania artystyczne teatrów i zmiany zachodzące we współczesnym teatrze. Jest festiwalem otwartym, poszukującym teatru w różnej przestrzeni, formie, wypowiedzi artystycznej. Gości spektakle zrealizowane w różnych konwencjach, technikach lalkarskich, prezentujące różnorodne formy wypowiedzi: teatr dramatyczny, plastyczny, ruchu i tańca, lalkowy, plenerowy.

W ciągu kolejnych edycji stał się ważnym wydarzeniem artystycznym, w którym na równych prawach uczestniczą młodzi, utalentowani aktorzy, rozpoczynający artystyczną działalność, z twórcami o ugruntowanym dorobku artystycznym.

Międzynarodowy Festiwal Teatralny Walizka na stałe wpisał się na teatralną mapę Polski.  Wagę festiwalu buduje przede wszystkim wartość artystyczna prezentowanych spektakli. Repertuar festiwalu jest efektem bardzo starannej weryfikacji i wyboru dokonywanego przez komisję kwalifikacyjną.

Co roku w prezentacjach konkursowych bierze udział kilkanaście zespołów teatralnych z całego świata, wybranych w wyniku skrupulatnej selekcji, ubiegając się o nagrody festiwalowe.

W ramach Walizki odbywają się również, poza przegladem konkursowym, imprezy towarzyszące - wystawy plastyczne, koncerty, recitale, happeningi.... Przedstawieniom towarzyszą spotkania z twórcami, które są bardzo ważnym elementem festiwalu.

 

 Festiwal skupia wierną publiczność, która konsekwentnie śledzi najnowsze trendy teatralne – każdą edycję ogląda kilka tysięcy widzów na festiwalowych scenach w teatrze, MDK, Starym Rynku oraz innych przestrzeniach miejskich zaadaptowanych na potrzeby festiwalu.

Data publikacji: 22.09.2011

Źródło: NCK

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Miejsce wydarzenia


województwo: podlaskie
18-400 Łomża, plac Niepodległości 14

Organizatorzy

Teatr Lalki i Aktora w Łomży
teatrlomza@hi.pl, 86 2165955
teatrlomza.hi.pl
Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter