Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

XXXIII Ogólnopolski Przegląd Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych „Dziatwa"

Data wydarzenia: 23-26.5.2012

 Uważany jest za jeden z najważniejszych przeglądów teatrów dziecięcych w Polsce.

 

Od kilku lat odbywa się pod patronatem honorowym Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Co roku, w maju, przyjeżdża do Łodzi 15 najlepszych w kraju zespołów dziecięcych i młodzieżowych oraz wielu znakomitych gości. „Dziatwa” to wieloelementowy projekt edukacyjny adresowany do nauczycieli, instruktorów teatralnych, ludzi zajmujących się problemami teatru dziecięcego, a także do dzieci – uczestników zespołów teatralnych i widzów. Podstawowe elementy projektu dotyczą przeglądu przedstawień, który jest równocześnie punktem wyjścia do dyskusji i refleksji na temat teatru dziecięcego, jego roli w życiu społecznym. W ramach „Dziatwy” organizowana jest Wystawa Rysunku i Malarstwa „Mój Teatr”, pokłosie organizowanego ogólnopolskiego konkursu plastycznego,  oraz akcja happeningowa „Korowód” na ulicy Piotrkowskiej z udziałem mieszkańców Łodzi.

„Dziatwie” towarzyszą spotkania z autorami literatury, warsztaty artystyczne dla dzieci, warsztaty metodyczne dla instruktorów oraz seminaria, dyskusje, rozmowy na temat prezentowanych przedstawień. Co roku naczelną ideą programu przeglądu jest inna dziedzina sztuki – słowo, muzyka, ruch, sztuki plastyczne i ich rola w teatrze. Wszystkie te starania są podporządkowane trosce edukacyjnej o dobrze postawione zadania w teatrze dziecięcym: twórcze, nigdy odtwórcze.

Data publikacji: 20.09.2011

Źródło: NCK

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Miejsce wydarzenia


województwo: łódzkie
91-027 łódź, Limanowskiego 166

Organizatorzy

Bałucki Ośrodek Kultury Zarząd Główny Towarzystwa Kultury Teatralnej
Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter