Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

XXXV Międzynarodowy Przegląd Wiosennych Widowisk Obrzedowych "Świeto Wiosny 2012"

Data wydarzenia: 31.3.2012

W programie: przegląd widowisk obrzędowych o tematyce wielkanocnej, konkurs na gaik i marzankę, kiermasz rękodzieła i sztuki ludowej, pokazy rękodzielnictwa.

Zespoły przedstawiają widowiska związane z okresem wiosennym: zwyczaje wielkopostne, wynoszenie i topienie marzanny, obnoszenie gaika, kolędowanie wielkanocne np. chodzenie z kurkiem, chodzenie po allelui, wykupek wielkanocny, chodzenie po wołoczebnym, chodzenie po dyngusie, oraz zwyczaje okresu Zielonych Świątek itp. Popezez  konkurs na gaik i Marzankę chcemy zaangażować dzieci i młodzież w imprezę „Święto Wiosny” poprzez wprowadzenie elementów rywalizacji grupowej w wykonywaniu  rekwizytów:  marzann, gaików, wzbudzenie zainteresowania dawnymi zwyczajami ludowymi  związanymi z okresem wiosennym oraz pobudzenia twórczego potencjału i wyobraźni dzieci i młodzieży.

Na kiermasz zapraszamy wszystkich twórców i rzemieślnicy z terenu województwa warmińsko – mazurskiego oraz województw i państw ościennych których wyroby mieszczą się w tradycji ludowej  regionu z którego się wywodzą zaproszeni twórcy.

Na kiermaszu będą wystawione do sprzedaży: palmy, pisanki, wycinanki, baranki wielkanocne, pieczywo obrzędowe, tkactwo, garncarstwo, rzeźba, koronki, kosze wiklinowe i inne.

Podczas imprezy można podejrzeć techniki malowania jajek czy wykonać palmę wielkanocną.

Data publikacji: 20.09.2011

Źródło: NCK

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Miejsce wydarzenia


województwo: warmińsko-mazurskie
11-600, Węgorzewo,ul, Portowa1

Organizatorzy

Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie,Towarzystwo Ratowania Dziedzictwa Kulturowego Kresów Dawnych i Obecnych "Ojcowizna"
mkl.wegorzewo@wp.pl, 87/4273242,07/4275278
Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter