Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

VII Regionalny Festiwal Kultury Łowieckiej

Data wydarzenia: 7.7.2012

W programie: zawody strzeleckie, konkurs sygnalistów łowieckich, konkurs „Najlepsza potrawa z mięsa dzika”, kiermasz zdrowej żywności i artykułów łowieckich, pokazy psów ras myśliwskich,   pokazy filmów o tematyce łowieckiej, biesiada łowiecka.

 

Festyn otwierają zmagania terenowe dla myśliwych i leśników „Hunter Off Road Cup ”. Uczestnicy zmagań odznaczają  się odwagą, zaciętością i uporem w dążeniu do ukończenia poszczególnych konkurencji.    Zmagania festiwalu rozpoczynają się chwilą zadumy i modlitwy w trakcie myśliwskiej Mszy Świętej w kościele pw. Dobrego Pasterza w Węgorzewie w oprawie łowieckiej i udziałem sygnalistów łowieckich. We mszy biorą udział władze związku, goście honorowi festiwalu, myśliwi z rodzinami oraz poczty sztandarowe kół łowieckich.
            Na Placu Wolności odbywa się konkurs kulinarny na „Najlepszą potrawę z mięsa dzika” w kategorii osoby fizyczne i dla kucharzy z restauracji, zakładów gastronomicznych oraz gospodarstw agroturystycznych z terenu województwa Warmińsko-Mazurskiego. Przeprowadza się konkurs publiczności na „Najlepszy gulasz z mięsa dzika ” dla kucharzy z restauracji i punktów gastronomicznych z terenu Miasta i Gminy Węgorzewo. Dania konkursowe restauratorów oraz przedstawicieli gospodarstw domowych, po dokonanej ocenie przez jury, są serwowane zwiedzającym i uczestnikom festiwalu.
          Poza konkursem kulinarnym, odbywa się również konkurs na „Najlepszą nalewkę myśliwską”. Ważnym punktem Festiwalu jest Forum łowieckie,
            Od samego rana na terenie strzelnicy myśliwskiej w Giżycku trwają zmagania strzeleckie w ramach  Turnieju Mazurskiego w Strzelaninach Myśliwskich o Laur Św. Brunona.
Podczas trwania festiwalu – jego uczestnicy – mieszkańcy Węgorzewa, turyści, ale przede wszystkim myśliwi mogą potwierdzić swoje umiejętności strzeleckie w konkursie strzeleckim- Król Strzelnicy Laserowej.W trakcie trwania Regionalnego Festiwalu Kultury Łowieckiej odbywa się również Konkurs Sygnalistów Myśliwskich Krainy Wielkich Jezior Mazurskich, w którym  startują sygnaliści we wszystkich 3 klasach: początkującej, średniozaawansowanej i mistrzowskiej oraz w klasach sygnałów G, C, B, a także w klasie muzyki myśliwskiej i myśliwskim salonie hubertowskim.  Podczas imprezy odbywają się także zawody sprawnościowe dla reprezentacji kół łowieckich na budowę zwyżki wolnostojącej.

 Festiwal ł urozmaicony jest kiermaszem rękodzieła, żywności naturalnej i tradycyjnej „Dziedzictwo Kulinarne Warmii, Mazur i Powiśla”, a także artykułów łowieckich.Na Placu Wolności swoje stoiska mają  również Regionalne Dyrekcje Lasów Państwowych z Olsztyna i Białymstoku. Prezentacje te kierowane głównie do najmłodszych. Leśnicy w formie zabaw, konkursów i prezentacji multimedialnych przekazują  wiedzę o ekologii i leśnictwie. Stoiska Lasów Państwowych cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem zwiedzających.

            W Muzeum Kultury Ludowej  prezentowana jest  wystawa prezentująca przyrodę Warmii i Mazur. Miłośnicy przyrody mogą także wziąć udział w przeglądzie filmów przyrodniczo-ekologicznych, który również odbywał się w Muzeum .
            Miłośnicy psów mogą podziwiać rasy myśliwskie podczas pokazu psów myśliwskich. 
Jednocześnie trwa pokaz wabienia zwierzyny, podczas którego myśliwi węgorzewskich kół łowieckich prezentują swoje umiejętności wabienia jeleni byków, rogaczy i lisów.
            Uwieńczeniem Festiwalu jest koncert galowy zespołów sygnalistów myśliwskich.

Data publikacji: 21.09.2011

Źródło: NCK

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Miejsce wydarzenia


województwo: warmińsko-mazurskie
11-600, Węgorzewo,ul, Portowa1

Organizatorzy

Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie, Urzad Marszałkowski,Polski Zwiazek Łowiecki, Węgorzewskie Koła Łowieckie
mkl.wegorzewo@wp.pl, 87/4273242,07/4275278
Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter