Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

XVI EUROPEJSKI PLENER MALARSKO-RZEŹBIARSKO-FOTOGRAFICZNY

Data wydarzenia: 30.7-11.8.2012

Plener jest spotkaniem artystów plastyków, rzeźbiarzy, fotografików z różnych państw i miast Europy w celu odkrywania piękna Oławy i Dolnego Śląska. Oprócz inspiracji do tworzenia jest szereg imprez towarzyszących, które zbliżają mieszkańców do świata artystów. Efektem pleneru są prace, które mozna podziwiać  w galerii Ośrodka Kultury.

Pierwszy plener odbył się w roku 1996. Jego podstawowym celem jest promocja miasta i Dolnego Śląska poprzez sztukę. Impreza ma charakter międzynarodowy. Gościliśmy artystów wszelkich sztuk wizualnych z Białorusi, Ukrainy, Rumunii, Czech, Rosji, Niemiec, Belgii i oczywiście niemal całej Polski. W programie Pleneru są wycieczki do ciekawych miejscowości Dolnego Śląska oraz spotkanie artystów plastyków i fotografików z dziećmi. Do tej pory Plenery odbywały się w Oławie, Oleśnicy Małej i Jakubowicach. Wzięło w nich udział ponad 170 twórców, którzy pozostawili po sobie ponad 300 prac malarskich i rzeźbiarskich, corocznie wystawianych w Galerii „Oko”, działającej w Ośrodku Kultury w Oławie. Staramy się aby każda edycja imprezy była wyjątkowa dlatego m.in. przygotowujemy specjalny katalog, w którym prezentujemy prace uczestniczących artystów. Imprezę rozpoczyna i kończy wernisaż. Impreza odbywa się cyklicznie w miesiącach lipiec-sierpień. Od początku istnienia imprezy głównym sponsorem jest Urząd Miejski w Oławie, w osobie mecenasa Burmistrza Miasta Oława. W ostatnich latach patronat honorowy obejmuje Marszałek Województwa Dolnośląskiego i Związek Polskich Artystów Plastyków Oddział Wrocławski.

Data publikacji: 23.09.2011

Źródło: NCK

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Miejsce wydarzenia


województwo: dolnośląskie
55-200 OŁAWA, 11 LISTOPADA 27

Organizatorzy

OŚRODEK KULTURY W OŁAWIE
KULTURA.OLAWA.PL
Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter